[ Generalna ] 07 Mart, 2017 22:56

READING  -  NEWCASTLE UNITED  0 : 0

Reading i Newcastle United su na Madejski stadionu odigrali nerešeno 0:0.

Obe strane su imale svoje prilike. Reading je već u prvom minutu mogao da dođe u vođstvo, jer je na centaršut sa levog boka jedan igrač domaćih šutirao glavom sa tri metra, ali pored gola gostiju.

Prvu priliku za Svrake imao je Yoan Gouffran koji je sa petnaestak metara oprobao svoj udarac glavom, ali mu udarac brani čuvar mreže domaćih Al Habsi.

Nešto kasnije dupli pas su razmenili Shelvey i Perez i Shelvey je uputio volej udarac sa dvadesetak metara, ali pravo u Al Habsia.

I Gouffran je testirao Al Habsia udarcem sa distance, ali ovaj i to brani.

Najbolju priliku za gol Newcastle United je imao, kada je Matt Ritchie šutirao levom nogom sa preko dvadeset pet metara, ali lopta pogađa stativu gola domaćih. U nastavku te akcije ni Perez ni Gouffran nisu uspeli loptu da ubace u praznu mrežu.

Drugo poluvreme raeding otvara isto kao i prvo i to dobrom prilikom. Jedan igrač domaćih je oprobao svoj udarac sa preko dvadeset pet metara, ali lopta na svom putu kači Clarka u leđa i završava samo nekoliko santimetara pored leve stative Darlowovog gola.

Najbolju priliku za Newcastle United imao je Murphy, kada je na centaršut sa leve strane terena glavom šutiro sa penaltika, ali mu Al Habsi brani udarac.

U 69. minutu utakmice posle povrede oka zamenjen je Gouffran. Mogao je sudija Davies da pokaže na belu tačku u korist Svraka, jer je jedan igrač domaćih u svom šesnaestercu glavom faulirao Gouffrana povredivši ga.

U 75. minutu utakmice u igru umesto Murphya ulazi Gayle.

Do kraja meča Reading je imao dve prilike. Prvu posle udarca sa distance, kada lopta na svom putu ponovo kači jednog defanzivca gostiju i završava pored desne stative Darlowovog gola i drugu, kada je duboko u sidijskoj nadoknadi jedan igrač domaćih udarcem sa desetak metara pogodio prečku našeg gola.

Konačan rezultat: 0 : 0

NUFC: Darlow, Gamez, Lascelles, Clark, Dummett, Colback (Diame 88), Shelvey, Ritchie, Gouffran (Atsu 69), Perez, Murphy (Gayle 75).
Subs n/u: Elliot, Hanley, Anita, Mbemba.

RFC: Al Habsi, Gunter, McShane, Moore (Obita 50), Blackett, Kelly (Williams 45), van den Berg, Grabban, Mutch, McCleary, Kermorgant.
Subs n/u: Jaakola, Evans, Beerens, Swift, Popa.

Sudija: Andy Davies

Gledalaca: 23,121 (oko 3,704 i još 4,500 u Nine baru na SJP-u)

P.S.
Huddersfield i Brighton su dobili svoje mečeve u ovom kolu, tako da posle 36 kola imamo 77 bodova, tri više od drugoplasiranog Brightona i devet više i utakmicu više od Huddersfielda, koji se nalazi na trećem mestu na tabeli Championshipa. U subotu na St James' Park-u dočekujemo vrlo dobri Fulham Slaviše Jokanovića. U naredna četiri meča tri puta igramo na našem St James' Park-u (Fulham, Wigan, Burton) i samo jednom na gostovanju (Birmingham).

[ Generalna ] 04 Mart, 2017 20:57

HUDDERSFIELD TOWN  -  NEWCASTLE UNITED  1 : 3

Newcastle United je pametnom, disciplinovanom, mirnom i sigurnom igrom pobedio domaćina Huddersfield Town rezultatom 1:3.

Prvi gol na meču postigao je Matt Ritchie sa bele tačke u 10. minutu igre. Prethodno je upravo Ritchie bio spotaknut i oboren u šesnaestercu domaćih od strane Nahki Wellsa. Ritchie je preuzeo odgovornost na sebe, poslavši golmana domaćih Warda u jednu a loptu u drugu stranu za 0:1.

Domaći su u nekoliko navrata udarcima sa distance pretili Karlu Darlowu, ali su te lopte ili išle preko i pored gola ili ih je Darlow majstorski branio.

Na 0:2 povisio je Daryl Murphy u 33. minutu utakmice, kada je jednu loptu sa polovine igrališta ne baš najbolje primio, ali i golman domaćih Ward nije najbolje reagovao ispustivši je pravo na nogu Murphyu, koji je uspeo da se okrene i mirno je levom nogom proturi kroz noge Wardu, posle čega je ona završila u mreži domaćih. Murphya svoj četvrti gol u sezoni proslavlja baš ispred Toon Army. Murphy je sve ono što nije Mitrović, koji danas nije bio ni na klupi za rezervne igrače.

Do kraja poluvremena Shelvey je oprobao svoj udarac sa distance, ali je i Ward morao nešto da odbrani.

Manager domaćih David Wagner je na poluvremenu u svlačionici ostavio golmana Warda, verovatno nezadovoljan njegovom partijom u prvom delu igre. U igru je ubacio rezervnog golmana Colemana o kojem nešto kasnije.

U nastavku igre Svrake su se odlučile na klasičnu "čekalicu". Dakle, povukli su se na svoju polovinu braneći rezultat disciplinovanom igrom, čekajući kontra napad.

Sve je dobro funkcionisalo do 72. minuta igre kada je Jonjo Shelvey u svom šesnaestercu neoprezno i nepotrebno oborio igrača domaćih Katchungu a sudija Roger East pokazao na belu tačku. Siguran izvođač sa bele tačke bio je Aaron Mooy, smanjivši rezultat na 1:2.

Ostalo je da se igra još više od 20 minuta igre i gol je dao nadu domaćim igračima da mogu da stignu makar do remija. Međutim, igrači Newcastle Uniteda im nisu dozvolili da upute udarac iz šesnaesterca, tako da su domaći iz nekoliko situacija pretili udarcima sa distance ali neuspešno.

Igrao se 90. minut utakmice kada je Huddersfield izvodio korner a napred u protivnički šesnaesterac krenuo i rezervni golman domaćih Coleman. Međutim, korner nije bio najbolje izveden i lopta je stigla do Clarka koji loptu šalje na protivničku polovinu gde je na tridesetak metara od svog gola golman domaćih Coleman pokušao loptu da očisti glavom, jer nije smeo rukama da je dira. Međutim, Coleman to nije dobro uradio i na sreću rezerviste Dwigtha Gaylea koji je sve to pratio, lopta stiže do njega i Gayle glavom sa petnaestak metara loptu šalje u praznu mrežu za konačnih 1:3. Gayle gestikulacijom rukama stišava domaće navijače, koji su posle 1:3 masovno u kolonama napuštali stadion. 21. gol Gayle u sezoni.

Konačan rezultat: 1 : 3

NUFC: Darlow, Anita, Dummett, Clark, Lascelles, Colback (Goufran 72), Shelvey, Atsu (Yedlin 81), Ritchie, Diame, Murphy (Gayle 66)
Subs n/u: Elliot, Hanley, Perez, Gamez

HTFC: Ward (Coleman 46), Smith, Hefele, Schindler, Lowe (Quaner 86), Billing (Hogg 66), Mooy, Kachunga, Brown, van La Parra, Wells.
Subs n/u: Hudson, Cranie, Payne, Lolley

Sudija: Roger East

Gledalaca: 23,213 (oko 1,900 Toon Army)

P.S.
Posle 35 odigranih mečeva imamo 76 bodova. Brighton je svoj meč ovog kola ubedljivo izgubio, tako da sada imamo pet bodova više od njih i čak 11 više ali i utakmicu više od trećeplasiranog Huddesrfielda. Uvek sam govorio i sada stojim iza toga da se prvenstvo ne osvaja u derbi utakmicama, već u pobedama protiv realno slabijih timova i timova koji su na sredini i pri dnu tabele. Međutim, kada najbliže pratioce tresneš ovako kao mi Brightona 1:2 i večeras Huddersfielda 1:3, svi te gledaju drugačijim očima. Svi te gledaju kao šampiona. Tako mora biti sve do maja 2017. godine. Korak po korak, meč po meč, pobeda za pobedom i eto nas sledećeg avgusta u Premier League. Ništa još nije gotovo. Ima još puno da se igra, još puno bodova je u opticaju, ali verujem u Beniteza. Sada nastupa mentalna snaga, ona sada igra presudnu ulogu. Kao prošle godine kad je Leicester City uzeo titulu igrajući utakmicu za utakmicom, pobeđujući utakmicu za utakmicom, psihologijom su pobedili svoje rivale. Tako ćemo i mi. Psihologijom pobeđujemo. Ona je sada naša najveća snaga. Danas je Rafa na psihološkom planu pobedio vrlo dobrog trenera domaćih Wagnera. No to smo već viđali ove sezone. Ta igra se zove: "Evo vam lopta pa se vi dodavajte u krug do besvesti, a kad vam je uzmemo najebali ste". U utorak putujemo u Reading.

[ Generalna ] 28 Februar, 2017 23:00

BRIGHTON AND HOVE ALBION  -  NEWCASTLE UNITED  1 : 2

Odličnu utakmicu dole na jugu Engleske, na Amex stdaionz, odigrali su Brighton i Newcastle United, gde su Svrake posle 90 minuta igre slavili rezultatom 1:2.

Prvu priliku za gol imao je Brighton, kada je sa distance iz voleja svoj šut oprobao Bruno, ali Darlow mu brani udarac. Nešto kasnije, Brighton je pokušao iz uigranog slobodnog udarca da postigne gol, ali Darlow sve to osujećuje i loptu izbija u korner.

Poveo je Brighton u 14. minutu igre posle veoma sumnjivog jedanesterca, kojeg je dosudio glavni sudija meča glavati Bobby Madley, u situaciji kada je popsle jednog kornera, napadač Galebova Glenn Murray u petercu Svraka gurao Clarka a sudija Madley video nekakvo povlačenje. Siguran izvođač za Galebove bio je upravo Glenn Murray, poslavši loptu u jednu a Darlowa u drugu stranu, dovoljno za 1:0. Penal prestrogo dosuđen. Zanimljivo je da niti jedan igrač domaćih nije ni tražio jedanesterac za svoj tim, ali Madley ga je dosudio.

Yoan Gouffran je imao dobru priliku da savlada Stockdalea ali je mlako šutirao sa distance, golmanu Brightona pravo u ruke.

Odličnu priliku za izjednačenje imao je Christian Atsu u 45. minutu igre, ali mu je Stockdale odbranio udarac.

U nastavku igre prvu priliku imao je Brighton posle samo jednog minuta igre, ali je Dummett nekako sa gol linije loptu izbacio u korner.

Zlatnu priliku za izjednačenje imao je Gouffran, kada mu je golman domaćih Stockdale dodao loptu u noge, ali se Stockdale zatim iskupio odbranivši udarac Gouffranu.

Sa druge strane, pokretljivi Knockaert je levom nogom sa desetak metara pokušao da savlada Darlowa ali u tome nije uspeo.

Atsu je ponovo imao dobru priliku za izjednačenje, šutiravši sa desezak metara, ali mu Stockdale brani udarac

Rezervista Daryl Murphy je u dva navrata glavom šutirao ka golu Galebova ali mu je u oba slučaja Stockdale odbranio udarce.

Igrao se 80. minut utakmice, kada je posle jednog kornera Christian Atsu traljavo šutirao sa petnaestak metara, ali lopta prvo kači Daryla Murphya, pa nekako udara u petu Mohameda Diamea i u čudnom visokom luku, pomalo bizarno, završava u mreži domaćih uz svesrdnu pomoć defanzivca domaćih Tomoria, koji ju je glavom zakucao u sopstvenu mrežu za 1:1. Diameov gol kao na treningu, slavlje na gostujućem sektoru.

Kada se primi takav gol, obavezno se gubi i utakmica.

Upravo se to i dogodilo Galebovima, u 89. minutu utakmice, kada je Ritchie sa svoje polovine terena poslao dijagonali na levu stranu terena, do Atsua, koji maestralno povratnom loptom pronalazi Ayozea Pereza, koji se nalazio na desetak metara od gola domaćih i mirno desnom nogom loptu šalje u mrežu domaćih za konačnih 1:2. Oh, kakvo slavlje na gostujućoj tribini kao i svih igrača Newcastle United-a. Nokaut u desetoj rundi, Galebovi na podu, nema zvona da ih spasi.

Do kraja utakmice, Brighton nije smogao snage da se vrati u meč i posle četiri minuta sudijske nadoknade, sudija Madley je odsvirao kraj meča.

Konačan rezultat: 1 : 2

NUFC: Darlow, Yedlin, Lascelles, Clark, Dummett, Ritchie, Shelvey, Colback (Murphy 74), Atsu, Diame, Gouffran (Perez 82).
Subs n/u: Hanley, Anita, Elliot, Gamez, Mitrovic

BHAFC: Stockdale, Bruno, Duffy, Dunk, Pocognoli (Tomori 18), Knockaert (March 88), Stephens, Sidwell, Murphy, Baldock (Kayal 82), Murray.
Subs n/u: Hunemeier, Hemed, Walton, Akpom.

Sudija: Bobby Madley

Gledalaca: 30,230 (2.900 Toon Army, koji su davali snažnu podršku svom timu svih 90 minuta).

P.S.
Svrake su ponovo na čelu tabele. Posle 34 odigrane utakmice, imamo 73 boda, dva više od drugoplasiranog Brightona i osam više ali i utakmicu više od našeg sledećeg protivnika Huddersfield Town, sa kojim igramo u subotu na njihovom terenu. Da se ne lažemo, Brighton je odlična ekipa, sa odličnim igračima, ali ove sezone imaju veliku pomoć sudija. Penal od juče je bio deveti u njihovu korist, a mislim da je samo jedan sviran protiv njih.

[ Generalna ] 25 Februar, 2017 19:23

NEWCASTLE UNITED  -  BRISTOL CITY  2 : 2

Veoma loša igra Newcastle United-a u prvom poluvremenu, gde je odbrana Svraka dva puta kapitulirala.

Poveo je Bristol City već u 11. minutu utakmice preko Aarona Wilbrahama, koji je vešto izbegao ofsajd zamku i na centaršut sa desnog boka, mirno glavom sa desetak metara savladao Darlowa za 0:1.

Nije se dugo čekalo da gosti stignu i do 0:2. Naime, u 21. minutu utakmice, jednu dugu loptu sa svoje polovine koju je poslao jedan igrača gostiju, Dummett je glavom pokušao da vrati istrčalom Darlowu, ali on ne uspeva da je uhvati u ruke i ona stiže do danas odličnog Davida Cotterilla, koji je mirno šalje u praznu mrežu za 0:2. Šok i neverica na prepunom St James' Park-u.

Mogli su gosti i do trećeg gola, ali je Darlow uspeo da ukroti udarac sa distance od strane jednog igrača gostiju.

U nastavku igre David Cotterill je u dva navrata pretio udarcima sa distance Darlowu i oba puta je golman domaćih na jedvite jade uspevao da ukroti njegove udarce. Posebno je lep bio udarac Cotterilla iz slobodnog udarca sa preko trideset metara u maniru Cristiana Ronalda.

Prvu priliku da smanji rezultat gostiju imao je Ayoze Parez, koji je sa dvadesetak metara oprobao svoj šut ali lopta je preletela preko gola gostiju.

Igrao se 59. minut utakmice, kada je sa levog boka loptu po zemlji uputio Cristian Atsu. Na nju je uklizao Jonjo Shelvey, ali ona se nekako od leđa igrača gostiju Korey Smitha odbija u mrežu gostiju za 1:2.

Zatim je i Ritchie oprobao svoj udarac sa distance, ali mu golman gostiju Giefer brani udarac.

Posle jednog kornera sa desnog boka, sam na desetak metara od gola bio je Mitrović, ali njegov udarac glavom odlazi preko gostujućeg gola.

Dobru priliku za izjednačenje imao je Atsu, kada je šutirao levom nogom sa pet metara, sa leve strane terena, ali lopta odlazi pored leve stative gola golmana gostiju Giefera.

I konačno u 82. minutu posle kornera sa desnog boka kojeg je izveo Matt Ritchie, u buketu igrača na desetak metara od gola gostiju najspretniji je bio Ciaran Clark, koji nekako leđima loptu ubacuje u gostujuću mrežu, za 2:2.

Do kraja meča Svrake su pokušale da stignu do preokreta ali dve dobre prilike Shelvey nije uspeo da pretvori u gol i meč se završio rezultatom 2:2.

Konačan rezultat: 2 : 2

NUFC: Darlow, Yedlin, Dummett, Clark, Lascelles, Colback (Diame 58), Shelvey, Perez (Gouffran 79), Mitrovic, Atsu, Ritchie.
Subs n/u: Elliot, Hanley, Gamez, Anita, Murphy

BCFC: Giefer, Vyner, Flint, Wright, Bryan (Magnusson 71), O'Neil, Cotterill (Hegelerat 90+2), Smith (Pack 82), Reid, O'Dowda, Wilbraham.
Subs n/u: Fielding, Tomlin, Taylor, Paterson

Sudija: Chris Kavanagh

Gledalaca: 52,131 (oko 2,700 gostujućih navijača)

P.S.
Posle 33 kola imamo 70 bodova, bod manje od lidera Brightona koji je rutinski savladao Reading sa 3:0 i pet više od Huddersfielda koji je remizirao 1:1 u Barnsleyu. Prosuta dva boda pred tri teška gostovanja. Već u utorak gostujemo Brightonu a u subotu Huddersfieldu, pa zatim onaj tamo utorak i Readingu. Ako ništa ne uradimo iz ta tri meča, Brighton će nam otići na deset bodova a Huddersfield preteći i eto nas na poziciji za Play Off a ne na prva dva mesta koje vode direktno u Premier League. Smešno i žalosno je bilo gledati Mitrovića koji je disao na škrge, kao i Pereza koji je bio preslab u duelima. Sudija Chris Kavanagh je meč produžio za samo četiri minuta, uprkos tome što su gosti vidno trošili vreme prilikom vraćanja lopte u igru. Međutim, samo smo krivi za prosuta dva boda zbog očajne igre u prvom delu igre. Nadamo se da Benitez zna šta radi i da ćemo se sa naredna tri gostovanja vratiti sa makar pet bodova u džepu, jer na gostovanjima igramo mnogo bolje nego na St James' Park-u.

[ Generalna ] 23 Februar, 2017 09:36

Dwight Gayle je na utakmici protiv Aston Ville obnovio povredu zadnje lože i kako pišu Ostrvski mediji, sa terene će odsustvovati najmanje mesec dana.

Gayle će verovatno propustiti mečeve sa Bristol Cityem, Brightonom, Huddersfieldom, Readingom, Fulhamom i Birmingham Cityem.

«Prethodni   1 2 3 4 5 6 7 8 ... 306 307 308  Sledeći»