[ Generalna ] 15 Decembar, 2018 18:04

HUDDERSFIELD TOWN  -  NEWCASTLE UNITED  0 : 1

Salomon Rondon je u 55. minutu utakmice golom doneo preko potrebnu pobedu Newcastle Unitedu u borbi za opstanak iz hladnog i košnog Huddersfielda. Bila je to prelepa akcija Svraka, kada je Perez sa desnog boka gurnuo upotrebljivu loptu do Manquilla, a ovaj iz prve pronašao Rondona koji je uklizao na tu loptu i sa desetak metara ju je poslao u mrežu domaćih za konačnih 0:1.

Sledi opširniji izveštaj...

[ Generalna ] 14 Decembar, 2018 20:41

Dame i gospodo, prijatelji i saborci. U subotu 15.12.2018. godine, naš blog puni dvanaest godina. Dakle, pre dvanaest godina, tačnije 15.12.2006. godine, pokrenuli smo blog o našem voljenom, jednom i jedinom Newcastle United Football Club. Adresa nufc.blog.rs nije bila slučajno odabrana. Ona je bila i sada je jasna asocijacija na naš klub - Newcastle United.

Za ovih dvanaest godina, koliko preko našeg bloga pratimo Newcastle United, klub je imao puno uspeha i padova. Ruku na srce, klub je imao mnogo više padova nego uspeha. Za proteklih dvanaest godina klub je nažalost promenio deset trenera. Vlasnik kluba Mike Ashley ih je menjao kao na pokretnoj traci. U nekoliko navrata igrali smo zaista dobar fudbal, imali lepe izlete i u Europa League, ali uglavnom smo igrali loš i očajan fudbal, uz dva ispadanja u niži rang takmičenja, odnosno u Championship.

Klub se trenutno, baš kao i prošle godine u ovo vreme nalazi pred prodajom i nadamo se, da će se to ove godine i dogoditi, jer ako se to ne dogodi, kako stvari stoje, naredne sezone ćemo igrati u Championshipu, jer nam u Premier League u poslednje vreme baš i ne cvetaju ruže. Rafaelu Benitezu na leto ističe ugovor i ako Mike Ashley ostane na čelu kluba, Benitez sigurno neće produžiti ugovor. Tada će nas vrlo brzo zadesiti sudbina sunderlanda.

Međutim, naš "posao" i naša dužnost je da pratimo naš Newcastle United, bez obzira ko se nalazio na čelu kluba, ko ga vodio sa klupe, koji igrači igraju za njega i kakvi su rezultati. Iako smo od Newcastle-a udaljeni 2000 milja, mi osećamo kako pulsira St James' Park, kako diše regija, kako teče reka Tyne.

Mi smo Newcastle United, mi smo njegova snaga.

Srećan nam dvanaesti rođendan, sa željom da proslavimo i sto dvanaesti.

S poštovanjem, Vladimir Savić, autor bloga.

[ Generalna ] 14 Decembar, 2018 20:16

Rafael Benitez je potpuno zasluženo proglašen za najboljeg menadžera u Premier League za mesec novembar, jer je vodio svoj tim Newcastle United do sve tri pobede u mesecu novembru.

[ Generalna ] 09 Decembar, 2018 18:55

NEWCASTLE UNITED  -  WOLVERHAMPTON WANDERERS  1 : 2

Kakav ružan kraj utakmice za Newcastle United. Igrači u crno-belom dozvolili sebi da prime gol u 95. minutu utkmice i tako dožive novi poraz u Premier League rezultatom 1:2.

Prvu priliku na utakmici imao je Salomon Rondon kada je već u prvom minutu utakmice volej udarcem pokušao da savlada golmana gostiju Rui Patricia, ali ovaj se nije dao iznenaditi.

Međutim, tada je Wolverhamprton počeo da igra i sa serijom nekoliko kornera opasno počeo da pritiska Newcastle United.

Inicijativa gostiju urodila je plodom, kada je u 17. minutu utakmice Diogo Jota na prelep centaršut sa desnog boka od strane Heldera Coste ostao sam kao duh na petercu domaćih i mirno levom nogom savladao Dubravku za 0:1. Krivac za gol je danas očajni Lascelles.

Međutim, Svrake brzo uzvraćaju udarac i već u 23. minutu preko Ayoze Pereza poravnavaju rezultat na 1:1. Golu je prethodio slobodan udarac Rondona, koji je pogodio prečku gostujućeg gola i lopta se odbila od nje na samo nekoliko santimetara od gol linije. U nastavku te akcije, lopta ponovo stiže do Rondona. Ovaj je sa pozicije desngog krila centrira na desetak metara u šesnaesterac gostiju, gde je najviši u skoku bio Ayoze Perez, koji glavom šalje loptu u protivničku mrežu za 1:1. Delirijum na St James' Parku, Perez gol proslavlja sa prstima u ušima, govoreći navijačima da ne želi da sluša kritike.

Do kraja poluvremena nije bilo izglednih prilika niti na jednoj strani i na poluvreme se otišlo rezultatom 1:1.

U svlačionici je ostao Fede Fernandez dok je u igru ušao Javier Manquillo.

U nastavku igre ključan momenat meča dogodio se u 57. minutu utakmice, kada je DeAndre Yedlin petljao sa loptom. Diogo Jota mu je oduzeo loptu a Yedlin ga je oborio na dvadesetak metara od svog gola. Sudija Mike Dean mu je opravdano pokazao direktan crveni karton.

Iako se očekivalo da će gosti jurnuti po sva tri boda, to se nije dogodilo.

Imali su gosti više od igre ali su stvorili samo dve izgledne prilike do kraja meča. Prvo je petnaestak minuta pre kraja meča topovskim udarcem sa dvadesetak metara Raul Jimenez drmao prečku Dubravkinog gola, da bi desetak minuta pre kraja meča Matt Doherty lepo sa desetak metara šutirao ka golu domaćih, ali i to Dubravka brani prelepom paradom.

Sa druge strane, Svrake su napadale koliko su mogle sa igračem manje. Rondon je znalački čuvao loptu, dok je po levom boku Christian Atsu stvarao ogromne probleme gostujućim defanzivcima.

U jednoj prilici, posle jednog kornera defanzivac gostiju Willy Boly je laktom udario Ayozea Pereza po nosu. Za sudiju Mike Deana ovo nije bio penal za Svrake. Perez je ostao da leži u šesnaestercu gostiju, Vukovi su pretili iz kontre i tek kad se ta akcija završila kornerom, Perezu je ukazana lekarska pomoć. VAR je potreban Premier League i dobro će joj doći sledeće sezone.

Izmenama Rafael Benitez je hteo da umrtvi igru i da otupi napade gostuju. Umesto Rondona u igru je u 86. minutu ušao Joselu, dok je u 89. minutu iz igre izašao odlični Atsu, dok je u istu ušao Kenedy.

Upravo je ona Perezova povreda nosa i izmene u drugom poluvremenu, dala za pravo sudiji Mike Deanu da produži meč za svih pet minuta.

I baš u petom minutu sudijske nadoknade, Perez je izgubio loptu. Diogo Jota je prima i kreće sam između, dva, tri, četiri igrača u crno-belim dresovima. Diame džogira za njim, Manquillo mu diše za vratom ali ne reaguje, Ki ni da uđe u duel, dok ga Lascelles poziva u razgledanje St James' Parka. Niko ga ne napada i niko ga ne ruši. On uspeva da uputi udarac sa desetak metara levom nogom, Dubravka krajnjim naporom brani taj udarac, Ki se kliza u šesnaestercu kao Bambi na ledu i konačno na odbijenu loptu natrčava bek Matt Doherty, koji je nekako umakao pažnji i Ritchieu i Clarku, dok sve to Kenedy glada sa ivice svog šesnasterca. Doherty glavom loptu šalje u praznu mrežu, za konačnih 1:2 i za veliko slavlje Vukova na St James' Parku. Rafa Benitez nije mogao da veruje šta se dešava i kakve golove prima njegov tim.

Fudbal je okrutna igra... pogotovo kad ne znaš da je igraš.

Konačan rezultat: 1 : 2

NUFC: Dubravka, Yedlin, Lascelles, Fernandez (Manquillo 46), Clark, Atsu (Kenedy 89), Diame, Ki, Ritchie, Perez, Rondon (Joselu 86).
Subs n/u: Woodman, Dummett, Longstaff, Muto.

WWFC: Rui Patrício, Bennett, Coady, Boly, Doherty, Saïss (Jiménez 60), Neves, Vinagre, Hélder Costa (João Moutinho 76), Traoré (Gibbs-White 60), Jota.

Gledalaca: 50,223.

Sudija: Mike Dean

Posle 16 odigranih kola nalazimo se na 15. mestu na tabeli Premier League sa sakupljenih 13 bodova i sa svega tri boda više od našeg sledećeg protivnika Huddersfielda koji se nalazi na mestu koje vodi u drugi rang takmičenja. Šteta za ovaj meč i za ovaj poraz jer smo imali remi i bod u rukama, ali neporeznost i indolentnost se u ovom rangu takmičenja itekako kažnjava.

[ Generalna ] 05 Decembar, 2018 23:10

EVERTON  -  NEWCASTLE UNITED  1 : 1

Igrači Newcastle Uniteda su odvažnom i hrabrom igrom osvojili veoma važan bod na Goodison Parku protiv solidnog Evertona.

Prvu priliku na meču imao je Richarlison, ali je njegov udarac sa dva metra, gotovo iz mrtvog ugla odbranio Dubravka.

Prvi do gola dolazi  Newcastle United, kada je na prelepo proigravanje sa levog boka od strane Murphya, robusni Salomon Rondon sa desetak metara desnom nogom zatresao mrežu Evertona, za 0:1, minut 19. Slavlje na gostujućem sektoru.

Međutim, posle jednog kornera sa desnog boka i posle smušene odbrane Lascellesa na daljoj stativi, Brazilac Richarlison sa dva metra poravnava rezultat na 1:1 u 38. minutu utakmice. Korneru je prethodilo prelepo uklizavanje i blokiranje Sigurdssonovog udarca sa desetak metara od strane Fernandeza.

Do kraja poluvremena Martin Dubravka je kao hobotnica odbranio udarac Tosunu sa dva metra.

U drugom poluvremenu Everton je imao više od igre, ali nije stvorio niti jednu izglednu priliku za gol. Samo su posle jednog kornera navijači domaćih vrištali za jedanestercem, jer je u svom šesnaestercu Lascelles grčko-rimskim stilom oborio Minu. Sudija Lee Mason se oglušio o vapaje sa Goodisona, iako je bilo materijala da se pokaže na "kreč".

Sa druge strane, pred kraj meča Christian Atsu je imao dve vrlo dobre prilike, ali se oba navrata istakao golman Karamela Jordan Pickford, koji je lepim odbranama sačuvao svoj tim od poraza.

Konačan rezultat: 1 : 1

NUFC: Dubravka, Yedlin, Schar, Lascelles, Fernandez, Manquillo, Atsu, Diame, Ki, Murphy (Perez 64), Rondon (Joselu 74).
Subs n/u: Woodman, Clark, Longstaff, Muto, Shelvey.

EFC: Pickford, Coleman, Zouma, Mina, Digne, Gueye, Gomes, Richarlison, Sigurdsson (Walcott 70), Lookman (Calvert-Lewin 79), Tosun (Bernard 69).
Subs n/u: Stekelenburg, Baines, Keane, Davies.

Sudija: Lee Mason

Gledalaca: 39,350 (oko 1,700 Toon Army)

P.S.
Organizvanom, hrabrom i pametnem igrom Svrake su došle do novog boda protiv bogato plaćenih igrača Evertona. Ovaj meč je mogao da ode ili na našu ili na njihovu stranu. Ostaje žal za Atsuovim propuštenim prilikama.

Posle 15 kola imamo 13 bodova i nalazimo se na 14. mestu na tabeli Premier League. Nadam se da nas vesti o prodaji kluba neće omesti da i dalje pružamo solidne partije. Već u nedelju igramo protiv Wolvesa na St James' Parku.