"My focus now is trying to find the right team to play Liverpool and try to get three points.

"We have to be realistic and understand we will be in the bottom half for the whole season and, if we can be better than three teams, it will be another miracle.

"It would be a miracle to stay up, yes. A game like that is confirmation of what I know. Even if we strengthen in January it will be a miracle if we stay up.

"I like the challenge and we will try to do our best.

"When you lose or cannot win, you cannot enjoy it, but I know it is my job and I have to be sure I make the right decisions all the time."

[ Generalna ] 22 Decembar, 2018 18:00

NEWCASTLE UNITED  -  FULHAM  0 : 0

Užasno loš meč smo danas gledali na St James' Parku. Fulham bez želje da napada, opredeljen da ne primi gol, Newcastle United bez neke preterane želje da pobedi, tako da je logično što je posle 90 minuta igre rezultat glasio 0:0.

U prvom poluvremenu bivša Svraka Aleksandar Mitrović je pretio Dubravki udarcem sa desetak metara, ali ovaj mu je odbranio udarac, dok je još jednu priliku za goste imao Seri iz slobodnog udarca ali i to Dubravka brani.

Sa druge strane, Newcastle United nije imao šut u okvir gola. Samo je u jednoj situaciji Lascelles pretio glavom, ali je ta lopta prolazila paralelno sa gol linijom, tako da nije bilo opasnosti po gostujući gol.

U nastavku igre najviše bure se podiglo kada je u 73. minutu odbrambeni igrač gostiju Joe Bryan u svom šesnaestercu povukao za ruku i srušio rezervistu Kenedya. Ovo je bio čist penal, ali ne i za glavnog sudiju meča, svima dobro poznatog slepca Martina Atkinsona. Radujemo se VAR tehnologiji koja će sledeće godine biti korišćena u Premier League.

Petnaestak minuta pre kraja meča Fabian Schar je posle jednog kornera pokušao glavom da zatrese protivničku mrežu, ali lopta odlazi preko prečke gostujućeg gola.

Beležimo i još jedan komičan pokušaj Kenedya sa distance, gde je lopta završila visoko na Gallowgate tribini.

Sa druge strane, Fulham je mogao i do sva tri boda, jer je u jednoj situaciji Dubravka petljao sa loptom u svom šesnaestercu a Mitrović mu je zamalo uzeo. Srećom, lopta je ostala u Dubravkinim nogama. Trenutak Dubravkinog ludila, srećom je prošao nekažnjeno.

Samo minut pre kraj meča Aleksandar Mitrović je imao još jednu priliku, ali je njegov udarac sa desetak metara herojski izblokirao kapiten Jamaal Lascelles.

Duboko u sudijskoj nadoknadi, rezervista Kamara je istrčao kontranapad, uputio udarac ka golu domaćina, ali je kapiten Lascelles reagovao kapitenski i klizećim startom mu izblokirao udarac, tako da je meč završen najnepopularnijim rezultatom 0:0.

Konačan rezultat: 0 : 0

NUFC: Dubravka, Manquillo (Yedlin 84), Schar, Lascelles, Dummett, Ritchie, Atsu (Kenedy 72), Ki, Diame, Perez, Rondon.
Subs n/u: Woodman, Fernandez, Hayden, Muto, Joselu.

FFC: Rico, Odoi, Mawson, Ream, Christie, Chambers, Seri, Bryan, Cairney (Ayite 82), Mitrovic, Schurrle (Kamara 76).
Subs n/u: Bettinelli, McDonald, Vietto, Le Marchand, Johansen.

Sudija: Martin Atkinson

Gledalaca: 51,237 (oko 1,000 gostujućih navijača)

P.S.
Gosti svakako zadovoljniji rezultatom, dok Newcastle United treba da žali za jedinstvenom prilikom, jer bi ga pobeda odvojila od zone ispadanja za svih sedam bodova. Ovako, bežimo prvom timu koji je u zoni ispadanja pet bodova.

Ovaj tim je bukvalno pravljen za gostovanja gde posed sa loptom predamo domaćinu i onda vrebamo iz kontre. Zato smo i osvojili daleko više bodova na gostovanjima, nego kod kuće.

Sledi niz od nekoliko vrlo teških utakmica. Već u sredu je Liverpool u gostima, pa u subotu Watfordu gostima, pa onu tamo sredu probuđeni Manchester United kod kuće, pa u subotu Blackburn kod kuće u FA Cupu, pa Chelsea u gostima polovinom januara i onda za nekih mesec dana Cardiff kod kuće.

Normalni klubovi bi se pojačali u januarskom prelaznom roku a mi gledamo kako naš gazda "pokušava" da proda klub i prisustvujemo još jednoj grčevitoj borbi za opstanak, koja nam se odvija ispred očiju. Da, zaboravih reći, Mike Ashley je na godišnjem odmoru.

[ Generalna ] 15 Decembar, 2018 18:04

HUDDERSFIELD TOWN  -  NEWCASTLE UNITED  0 : 1

Salomon Rondon je u 55. minutu utakmice golom doneo preko potrebnu pobedu Newcastle Unitedu u borbi za opstanak iz hladnog i košnog Huddersfielda. Bila je to prelepa akcija Svraka, kada je Perez sa desnog boka gurnuo upotrebljivu loptu do Manquilla, a ovaj iz prve pronašao Rondona koji je uklizao na tu loptu i sa desetak metara ju je poslao u mrežu domaćih za konačnih 0:1.

Prvo poluvreme potpuno nezanimljivo. Huddersfield za nijansu bolji. Prvu kakvu-takvu priliku za Terijere imao je Depoitre posle jednog kornera, ali njegov udarac završio je visoko preko Dubravkinog gola.

Narednu priliku je imao vezista domaćih Love, ali je njegov volej sa ivice šesnaesterca završio daleko pored gostujućeg gola.

Sa druge strane prvu priliku za gol imao je Christian Atsu kada je na odlično Rondonovo proigravanje uleteo u šesnaesterac domaćih, ali mu je prilikom drugog dodira sa loptom ona malo pobegla i golman domaćih mu je izblokirao udarac.

Nešto kasnije Billing levom nogom iz slobodnog udarca sa preko trideset metara testira Dubravkinu budnost, ali Dubravka je oprezan i loptu iz rašlji rukom izbacuje u korner.

Sa druge strane defanzivac Svraka Fabian Schar je u dva navrata pretio gostima. Prvi put je posle slobodnog udaraca umakao pažnji defanzivcima domaćih i imao situaciju jedan na jedan sa golmanom domaćih Losslom, međutim, Lossl mu brani udarac sa pet metara. U drugoj prilici Schar je gotovo sa svoje polovine iz slobodnog udarca pokušao da iznenadi Lossla i da ga lobuje, ali lopta je otišla preko gola domaćih.

U nastavku igre gostima prvi preti Christian Atsu udarcem sa dvadeset pet metara levom nogom, ali mu Lossl brani udarac.

Samo nekoliko minuta kasnije, tačnije u 53.minutu igre, ponovo Atsu preti Losslu udarcem levom nogom sa desetak metara, ali i ovoga puta Lossl izlazi kao pobednik.

Igrao se 55. minut utakmice, kada je Fabian Schar sa svoje polovine prelepo po desnoj aut liniji pronašao Pereza. Ovaj je loptu prvo primio grudima a zatim je pametno gurnuo za ofanzivnog Manquilla, koji je odmah prosleđuje do usamljenog Salomona Rondona, koji klizećim startom startuje na loptu i levom nogom je šalje u gostujuću mrežu za 0:1. Rondon gol proslavlja baš ispred gostujućeg sektora, gde je Toon Army došao u velikom broju da bodri svoje ljubimce. Četvrti gol Rondona u Premier League, peti u sezoni.

Međutim, ostalo je još mnogo mnogo da se igra. Lowe je pretio udarcem sa distance, Dubravka mu je odbranio udarac i u nastavku te akcije domaći su vrištali za jedanestercem, jer je Hadergjonaj navodno fauliran od strane Kenedya. Međutim, pomoćni sudija na toj strani je pokazao da se Hadergjonaj nalazio u ofsajd poziciji, tako da od penala nije bilo ništa.

Sredinom drugog poluvremena, Rondon je pametno gurnuo loptu do Atsua, ovaj je Pereza spojio sa loptom i omaleni Španac je lagano lobovao Lossla. Međutim, pomoćni sudija na toj strani je signalizirao ofsajd poziciju u kojoj se navodno našao Ayoze Perez. Ako je ofsajd i postojao, on je bio minimalan. VAR nam je potreban.

Do kraja utakmice rezervista Matt Ritchie je pretio Terijerima udarcem sa osamnaest metara, ali Ritchie to može i bolje. Lossl mu je odbranio udarac.

Sa druge strane, domaći su pokušavali klasičnim bunarenjem, ubacujući loptu u šesnaesterac gostiju, ali je tamo Dubravka sve lopte pokupio.

U 94. minutu glavni sudija meča Anthony Taylor označava kraj meča, Rafa Benitez svoje naočare skida sa lica, stavlja ih u futrolu a futrolu stavlja u unutrašnji levi džep svoje jakne. Posao obavljen.

Konačan rezultat: 0 : 1

NUFC: Dubravka, Manquillo, Schar, Lascelles, Clark, Kenedy (Dummett 89), Diame, Ki (Hayden 72), Atsu, Perez, Rondon (Ritchie 81).
Subs n/u: Woodman, Murphy, Muto, Joselu.

HTFC: Lossl, Jorgensen, Schindler, Kongolo (Sobhi 60), Hadergjonaj, Bacuna, Hogg (Mbenza 77), Billing, Lowe (Durm 60), Pritchard, Depoitre.
Subs n/u: Hamer, Kachunga, Quaner, Stankovic.

Sudija: Anthony Taylor

Gledalaca: 24,036 (oko 2,400 raspevanih Toon Army)

P.S.
Veoma važna pobeda Newcastle Uniteda protiv rivala za ispadanje. Klasični "Six-pointer". Posle 17 kola imamo 16 bodova i nalazimo se na 14. mestu na tabeli Premier League sa četiri boda više od mesta koje vodi u drugi rang takmičenja.

Sledeći meč igramo sledeće subote protiv fenjeraša Fulhama, gde ako želimo mirniji nastavak prvenstva, taj meč moramo da dobijemo. Jednostavno, moramo popraviti formu na St James' Parku i početi i na našem terenu da pobeđujemo. Podsećam, na St James' Parku imamo sedam poraza iz devet mečeva i samo dve pobede. Moramo i možemo bolje. Moramo ponovo stvoriti tvrđavu St James' Park.

[ Generalna ] 14 Decembar, 2018 20:41

Dame i gospodo, prijatelji i saborci. U subotu 15.12.2018. godine, naš blog puni dvanaest godina. Dakle, pre dvanaest godina, tačnije 15.12.2006. godine, pokrenuli smo blog o našem voljenom, jednom i jedinom Newcastle United Football Club. Adresa nufc.blog.rs nije bila slučajno odabrana. Ona je bila i sada je jasna asocijacija na naš klub - Newcastle United.

Za ovih dvanaest godina, koliko preko našeg bloga pratimo Newcastle United, klub je imao puno uspeha i padova. Ruku na srce, klub je imao mnogo više padova nego uspeha. Za proteklih dvanaest godina klub je nažalost promenio deset trenera. Vlasnik kluba Mike Ashley ih je menjao kao na pokretnoj traci. U nekoliko navrata igrali smo zaista dobar fudbal, imali lepe izlete i u Europa League, ali uglavnom smo igrali loš i očajan fudbal, uz dva ispadanja u niži rang takmičenja, odnosno u Championship.

Klub se trenutno, baš kao i prošle godine u ovo vreme nalazi pred prodajom i nadamo se, da će se to ove godine i dogoditi, jer ako se to ne dogodi, kako stvari stoje, naredne sezone ćemo igrati u Championshipu, jer nam u Premier League u poslednje vreme baš i ne cvetaju ruže. Rafaelu Benitezu na leto ističe ugovor i ako Mike Ashley ostane na čelu kluba, Benitez sigurno neće produžiti ugovor. Tada će nas vrlo brzo zadesiti sudbina sunderlanda.

Međutim, naš "posao" i naša dužnost je da pratimo naš Newcastle United, bez obzira ko se nalazio na čelu kluba, ko ga vodio sa klupe, koji igrači igraju za njega i kakvi su rezultati. Iako smo od Newcastle-a udaljeni 2000 milja, mi osećamo kako pulsira St James' Park, kako diše regija, kako teče reka Tyne.

Mi smo Newcastle United, mi smo njegova snaga.

Srećan nam dvanaesti rođendan, sa željom da proslavimo i sto dvanaesti.