Postoje nekoliko igrača sa kojima bi borad Newcastle United-a morao da potpiše nove ugovore do kraja godine.Ti igrači su Michael Owen,Obafemi Martins i Steven Taylor.
Što se tiče Martins-a i Owen-a sa njima bi se morao sklopiti novi ugovor gde nema klauzule za njihovu slobodu.
Steven Taylor:navodno za njega je interesovanje pokazao Liverpool da ga dovede u januarskom prelaznom roku za 5.miliona funti.Neki mediji javljaju da su i Chelsea i Tottenham zainteresovani za mladog defanzivca Newcastle-a.Mi verujumo Chris Mort-u da će veoma brzo biti postignut dogovor sa Taylor-om oko novog ugovora,koji će biti nadamo se,na pet godina.
Obafemi Martins:Još od prvog dana kada je došao rekli smo za njega da će biti veoma važan igrač za crno-bele.Pregovori izmedju Oba-e i Newcastle-a su u toku i on je izrazio želju da ostane u ovom klubu.Navijači ga vole i on je pokazao da može
da bude i timski igrač.Utakmica protiv Wigan-a je to i pokazala kada je Martins ušao sa klupe i sjajno centrirao Owen-u za gol.
Na treninzima Allardyce uveliko uvežbava tandem Owen-Martins i verujemo da će taj tandem biti jedan od najboljih tandema u Premiership-u.Petogodišnji ugovor sa njim bio bi sjajan.
Michael Owen:Trenutno spasitelj selektora Engleske McClaren-a jer je proradio u pravom trenutku.Nekoliko poslednjih utakmica je svima pokazalo koliko je mentalno jak Owen.
Vratiti se na teren posle takve dve povrede i sa takvim uspehom mogu samo svetski igrači.
Možda je trenutno i prerano pričati o produžetku ugovora sa njim ali on je na polovini svog četvorogodišnjeg ugovora sa svrakama i opcija na još tri-četiri godine bila bi sjajna.Mislimo da bi to bilo dovoljno vremena da Owen konačno zablista i u Newcastle United-u.