[ Generalna ] 10 Novembar, 2007 17:47

SUNDERLAND  AFC  -  NEWCASTLE  UNITED  1 : 1

Newcastel United još uvek nema poraz na Stadium of Shit-u ali ovoga puta smo se dooobro pomučili kako ne bi otišli kući pognutih glava.

Ponovo je Allardyce i previše kombinovao sa timom ostavivši na klupi i Geremi-a i Martins-a(uveo ga tek u 82.minutu),dok mu je kapiten bio Owen ?!?

Startnih jedanaest:Steve Harper, Steven Taylor, Charles N’Zogbia, Abdoulaye Faye, David Rozehnal, James Milner, Alan Smith, Emre, Joey Barton, Michael Owen, Mark Viduka.

U prvom delu je vidjen zaista težak i jak fudbal sa obiljem veoma oštrih startova i sa jedne i sa druge strane.

Za Sunderland prvu priliku promašuje Ross Wallace,šutirajući iz volley-a daleko preko gola u 15.minutu meča.

Prvu priliku za Newcastle imao je Owen u 28.minutu ali je njegov udarac odbranio golman Sunderland-a,Craig Gordon.

Par minuta kasnije i na drugoj strani ex-Mag Micahel Chopra dobro zagreva dlanove Harper-a koji bravurozno interveniše.Na semaforu stiji 0:0.

Minut pre kraja prvog poluvremena ponovo Chopra sjajno šutira sa 17.metara ali Harper ponovo na visini zadatka.

Poluvreme: 0:0

Već u 52.minutu gol za Sunderland.Faye je jednu loptu veoma loše vratio u nazad gde je krajnjim naporom tu loptu u korner izbacio sjajni Rozehnal.Posle toga Rozehnal uporno priča Faye-u da pripazi malo je će Sunderland brzo izvesti taj korner a ovaj odmahuje rukom u stilu:"Ma,daj nema od toga ništa".Sunderland veoma brzo i izvodi taj korner sa leve strane,lopta je upućena na drugu stativu gde je Danny Higginbottom ostao sam umakavši dvojici defanzivaca Newcastle-a.Higginbottom sa pet metara glavom šalje loptu iza ledja Harper-a za svoj prvi gol u dresu Sunderland-a za 1:0,minut 52.

U 58.minutu jedna sumnjiva situacija u šesnaestercu Sunderland-a gde je bio oboren Milner.Sudija Atkinson ostaje nem na proteste igrača Newcastle-a.

Par minuta kasnije tragičar Faye izlazi iz igre zbog povrede dok u igru ulazi Beye.Taylor odlazi na mesto centralnog defanzivca , dok Beye zauzima svoju prirodnu poziciju desnog beka.

U 65.minutu James Milner postiže gol za 1:1.Milner je po levoj strani dobro prošao dva-tri igrača Sunderland-a i kada se očekivalo da uputi centar šut,Milner je loptu po zemlji uputio sa sjajnim efeom na drugu stativu.Lopta upravo pogadja drugu stativu i odbija se u mrežu Sunderland-a za 1:1 i za ludilo Toon Army-a upravo iza tog gola.I vlasnik Newcastle-a Mike Ashley se nalazio na toj tribini u crno-belom dresu.

U 66.minutu Jones je mogao da dovede domaćine u vodjstvo od 2:1 ali je šutirao iznad gola.

Par minuta kasnije i Owen je imao vrlo dobru priliku kada je prevario dva defanzivca Sunderland-a ali je mlako šutirao levom nogom samo do golmana Gordon-a.

U 82.minutu Chopra je posle kornera glavom šutirao ka Harper-ovom golu ali je njegov udarac prečka zaustavila.

U 83.minutu umesto slabog Owen-a u igru ulazi uz ovacije Martins.

Samo par minuta kasnije Martins je ušao u šesnaesterac po levoj strani,usladila je dobra povratna lopta ali nikog od igrača Newcastle-a nema.

U igru umesto Emre-a ulazi Geremi.

I u poslednjim trenucima u zaustavnom vremenu Viduka proigrava Martins-a koji iskosa sa desne strane šutira ka golu Sunderland-a ali pomoćnik na toj strani drži visoko podignutu zastavicu,signalizirajući offside.Bio je u pravu.

Konačan rezultat: 1:1

Man of the match:James Milner

Sastav:teve Harper, Steven Taylor, Charles N’Zogbia, Abdoulaye Faye(Beye 62), David Rozehnal, James Milner, Alan Smith, Emre(Geremi), Joey Barton, Michael Owen(Oba Martins 83), Mark Viduka.

Sudija:M. Atkinson

Gledalaca:48.000

p.s.

I ponovo "taktika" Allardyce-a je bola oči !!!N'Zogbi-a i Milner po istoj levoj strani a u ekipi se nalazi i Emre.Barton je nešto i igrao dok je Smith ponovo bio izgubljen u prostoru.Owen kapiten i ništa.Viduka se trudio,gradio,skakao ali je spor.Faye u drugom delu katastrofalan a u prvom odličan.Taylor ponovo smešan.samo 9-10.minuta za Martins-a,jel' to neka šala???Jedan bod iz tri meča je posledica "taktike" Allardyce-a(N'Zogbia na desnoj strani,igra sa četiri centralna vezna,Smith kapiten,Owen kapiten,N'Zogbia na levom beku,Martins ne igra,Enrique ne igra,Rozehnal ne igra pa igra,Smith u startnoj postavi...)

A Sunderland?Ma šta da kažem...27.godina nas nisu pobedili u njihovom gradu...

1-0 Danny Higginbottom

1-1 James Milner(trči u vazduhu)

James Milner i Emre proslavljaju gol

Mike Ashley na tribinama sa Toon Army

[ Generalna ] 08 Novembar, 2007 14:26

SHITLAND  AFC -  NEWCASTLE  UNITED

U subotu sa početkom u 12:45p.m.(GMT),Newcastle United gostuje na Stadium of Shit.Ovo će biti 138. seniorski Tyne-wear derby i mi očekujemo našu 51.pobedu.

Povredjeni su: Carr,Babayaro,Ramage i Given.

Nicky Butt je suspendovan zbog kartona dok će Viduka biti OK za meč posle četiri meča pauze zbog povrede.

Sudija: Martin Atkinson

Newcastle je pobedio u poslednjih pet derbija(i kuči i na gostovanju), a ne pobedjeni smo u poslednjih sedam(uključujući i pet na Stadion of Shit-u gde smo prva dva derbija remizirali a poslednja tri pobedili).Poslednji poraz na neprijatelskoj teritoriji smo doživeli još daleke 1980.godine rezultatom 1:0.

[ Generalna ] 08 Novembar, 2007 14:00

Očekujemo da u januarskom prelaznom roku tri-četiri igrača Newcastle-a napuste naš klub kako bi otvorili vrata novim pojačanjima na St.James' Park-u.Čini se da je prvi na toj listi za napuštanje Newcastle-a Foluwashola Shola Ameobi.

Shola Ameobi je rodjen u Zaria-i u Nigeriji ali je ipak igrao za mladu selekciju Engleske.Medjutim po dolasku Sam Allardyce-a na kormilo Newcastle-a,Ameobi nije uspeo da inpresionira Allardyce-a.Ameobi je pod Allardyce-om samo jednom bio u startnoj postavi Newcastle United-a i to na gostovanju protiv poslednjeplasiranog Derby-a u porazu od 1:0.

Čini se da je Bolton Wanderers najviše zainteresovan za dovodjenje Ameobi-a.Četa sa Reebok Stadium-a je spremna da za njegove usluge izdvoji 2. miliona funti.

Za Ameobi-a je zainteresovana i poslednjeplasirana ekipa u Championship-u,Norwich gde je manager Glenn Roeder.Medjutim,Norwich nema dovoljno novca za angažovanje Ameobi-a i oni će pokušati da ga dovedu na pozajmicu.

Lično mislim da Shola Ameobi nije loš igrač ali jednostavno nije dovoljno dobar za Premier League.Jednostavno,njegov rang takmičenja je(ako ga zaobidju povrede)Championship.

Ameobi razmišlja o odlasku sa St.James' Park-a

[ Generalna ] 07 Novembar, 2007 16:20

U dugačkom intervjuu u današnjem Newcastle Journal-u,Newcastle-ov Chairman,Chris Mort osvrnuo se na novonastalu situaciju u našem voljenom klubu.

"Mike Ashley i ja smo kao i svaki drugi navijači.Mi živimo od jedne utakmice do druge i svaki rezultat utiče na nas".

"Razlika je jedino što nas dvojica možemo i da odlučujemo.Medjutim mi smo tu da ne donosimo odluke koje mogu štetiti Newcastle-u.Mnogi misle da ćemo otpustiti Allardyce-a posle dva vezana poraza.Ne,nećemo donositi odluke takvog tipa".

"Mi imamo dugoročnu viziju da ovaj klub podignemo na viši nivo.Znamo da za to treba i vremena ali mi to i činimo kako na terenu tako i izvan njega".

"Mi zaista želimo i da čujemo šta navijači kažu ali zaista nema govora o bilo kakvom otpuštanju managera posle ova dva poraza ma koliko mi bili razočarani".

"Premier League manager je jedan od poslova koji je pod najvećim pritiskom i ja još uvek ne mogu da verujem da su već četvorica manager-a dobila otkaze iako je tek početak novembra".

"Činjenica je da nas dvojica nismo Allardyce-a doveli na mesto manager-a ali je takodje i činjenica da je Allardyce za sada uradio zaista veliki posao oko učvršćivanja tima.Kada bi Newcastle United sledećeg leta i tragao za novim manager-om ja bih vam i tada rekao da je Sam Allardyce jedna od najboljih solucija za Newcastle United."

"Ja mislim da mi zaista i osećamo šta se dešava na terenu iz nedelje u nedelju.Mi imamo klub koji ima armiju navijača i mi smo klub koji čini veliki deo života mnogih navijača širom sveta".

"Baš zbog toga ovde se mogu i ostetiti velike oscilacije u emocijama.Jednog momenta mi smo puni optimizma i nade da ćemo se kvalifikovati za Champions League sledeće godine a već posle dva poraza navijači pitaju ko će biti sledeći manager.Zaista su oscilacije veoma velike".

Chris Mort...optimista

[ Generalna ] 04 Novembar, 2007 16:16

Samo da podsetimo na nekoliko odvratnih rezultata koji su se dogodili na našoj "tvrdjavi" St.James' Park-u u proteklih desetak godina.

2007/08 poraz 1-4 Portsmouth
2006/07 poraz 1-5 Birmingham City (FA Cup)
2004/05 poraz 0-3 Aston Villa
2004/05 poraz 1-4 Fulham
2002/03 poraz 2-6 Manchester United
2002/03 poraz 1-4 Inter Milan (Champions League)
1998/99 poraz 0-3 Leeds
1998/99 poraz 0-3 West Ham