Dame i gospodo, prijatelji i saborci. Pre tri godine, tačnije 15.12.2006. godine, pokrenuli smo blog o Newcastle United Football Club. Adresa nije slučajno odabrana. Ona je bila jasna asocijacija na naš klub.

Ove godine, blog se automatski prešaltao na domen .rs, što je još jača asocijacija na Republiku Srbiju, državu odakle je ovaj blog. Nadam se da ćemo u budućnosti ovaj naš blog ojačati komentarima, sugestijama i posećenošću, jer samo tako ga možemo podići na još viši nivo.

Svi znamo da je teška godina za nama, u našem voljenom Newcastle United-u. Ispadanje iz Premier League svako je preživeo na svoj način, ali samo ujedninjeni možemo i moramo nazad u Premier League. Sjajni smo u Championship-u, prvi smo na tabeli i ako sve bude u redu ( u Newcastle-u da sve bude u redu?), smeši nam se ekspresni povratak, tamo gde i pripadamo, u Premier League.

[ Generalna ] 21 Decembar, 2009 15:43

Juče je u 88. godini života, u bolnici, umro Jack Hixon, čovek koji je "pronašao" Alan Shearer-a.

" Veoma tužan dan za mene. Jack je bio predivna osoba, koja je bila totalno posvećena poslu. Poznajem ga još od svoje 13. godine i mnogo će mi nedostajati " - izjavio je Alan Shearer.

Jack Hixon je radio za sva tri kluba sa north-east, Newcastle, Sunderland i Middlesbrough, ali je takođe radio i za Burnley FC.

Jednom prilikom je upravo Jack objasnio rečima kako je "pronašao" Alan Shearer-a.

" Pa, nije se on izgubio, pa da ga ja pronađem. Jedino što sam mogao da uradim za njega je da mu pružim šansu, koju je on maksimalno i iskoristio ".

Pored Shearer-a, Jack Hixon je "pronašao" i Michael Bridges-a kao i mnoge druge.

Međutim, njegova velika ljubav bila je i Britanska Železnica u kojoj je i radio, sve do penzije.

JACK  HIXON  -  REST  IN  PEACE

[ Generalna ] 20 Decembar, 2009 15:59

NEWCASTLE  UNITED  -  MIDDLESBROUGH  2 : 0

Newcastle United je na St James' Park-u, pred 49.644 gledalaca, rutinski pobedio ekipu Middlesbrough-a. Prvi gol pao je već u 16. minutu, kada se u šesnaestercu gostiju najbolje snašao Marlon Harewood, koji je sa samo par metara pogodio mrežu gostiju za 1:0. Sve nade Middlesbrough-a, pokopao je Shola Ameobi u 59. minutu meča. Posle sjajnog centaršuta sa desne strane Danny Guthrie-a, Ameobi je na sedam metara najviši bio u skoku u šesnaestercu gostiju, postavio glavu i lopta je odsela u mreži gostiju za 2:0, minut 59.

Celu noć i ceo dan ljudi u Newcastle-u su strahovali da zbog snega, meč može biti odložen. Međutim, odlaganja meča nije bilo i na stadionu se skupilo 49.644 gledalaca, dovoljno za rekord Championship-a.

Chris Highton se odlučio za sledećih XI: Harper, Simpson, Steven Taylor, Coloccini, Jose Enrique, Guthrie, Nolan, SmithGutierrez, Harewood, Ameobi.

Uprkos rekordu na tribinama, nekako je sve na početku bilo mirno. Igrači Newcastle-a su delovali zaista bezvoljno. Prepustili su inicijativu gostima, ali sreća pa Lita nije imao svoj dan.

Sve je bilo mirno do 15. minuta, kada je sudija Kevin Friend dosudio slobodan udarac za Newcastle United, posle prekrašaja Kitson-a nad Smith-om. Dvadeset pet metara, iskosa sa leve strane, odlična pozicija za dobrog šutera Guthrie-a. Međutim, kada su svi očekivali da će on i šutirati ka golu, Guthrie je loptu poslao na drugu stativu, gde je Ameobi bio u duelu sa Pogatetz-om. Igrač Boro-a je pao, činilo se da je to čist prekršaj, međutim sudija pušta prednost i u nastavku akcije, na tu spuštenu loptu Ameobi-a, najbolje i najbrže reaguje Marlon Harewood, koji je sa tri metra sa lakoćom ubacuje u mrežu, za 1:0, minut 16. Igrači gostiju okružuju sudiju, ali uzalud.

Nešto kasnije i Alan Smith pokušava da se po prvi put upiše u strelce u dresu Newcastle-a, ali njegov udarac levom nogom sa dvadesetak metara, odlazi pored leve stative gola golmana Middlesbrough-a, Brad Jones-a.

Petnaestek minuta pre kraja prvog poluvremena, slobodan udarca za goste izveo je Gary O'Neil. Harper je loše reagovao, kratko loptu izbio na peterac, na nju je natrčao Osbourne, koji je i uputio udarac ka golu. Lopta pogađa Steven Taylor-a u ruku, pogađa Harper-a u nos, pa u stativu, pa opet u nos i Harper tu loptu hvata na gol crti. Igrači Middlesbrough-a traže penal, sudija Friend (ovoga puta nam je bio prijatelj) samo odmahuje rukom.

Iz prvog dela izdvajamo samo još jedno uklizavanje Coloccini-a na zamrznutom terenu i stavljanje Lita-e u džep od strane Coloccini-a.

Poluvreme: 1 : 0

U nastavku, potpuno ista slika. Ponovo je Newcastle malo operznije ušao u meč.

Već u 49. minutu umesto Alan Smith-a, koji je šepajući napustio igru, ulazi Nicky Butt.

U 56. minutu igre, Jose Enrique prodire po levoj strani, sledi sjajan centaršut po zemlji, međutim na petercu se ne snalazi najbolje Marlon Harewood.

Tri minuta kasnije, sve je gotovo. Danny Guthrie je centrirao sa desnog krila na drugu stativu, gde se nalazio Shola Ameobi. Ameobi bolji u duelu od svog čuvara, laki trzaj glavom i lopta je u mreži za 2:0, minut 59. Igrači Newcastle-a okružuju Ameobi-a, ruše ga na zemlju i skaču na njega!!!

U 66. minutu uz aplauze igru napušta Marlon Harewood, dok u igru ulazi Nile Ranger.

Takođe i u drugom poluvremenu Coloccini je u džep stavio Lita-u. Čini se da će Lita sanjati Coloccini-a.

Zatim i Nicky Butt rešava jednu siuaciju na potpuno bizaran način. Naime, na svojoj polovini, u situaciji kada nikog nije bilo oko njega, na jednu sveću, Nicky Butt odlučuje da makazicama "očisti" tu situaciju. Lopta odlazi u aut. Milion igrača na ovoj planeti bi tu loptu primilo i prosledilo je dalje, ali ovaj makazicama rešava to?!?

U 83. minutu, i drugi strelac za Newcastle, Ameobi, ustupa svoje mesto na terenu. Umesto njega u igru ulazi Fabrice Pancrate.

Poslednju priliku na meču imao je Nila Ranger, koji je glavom šutirao pored gola.

Konačan rezultat: 2 : 0

Sastav: Harper, Simpson, Steven Taylor, Coloccini, Jose Enrique, Guthrie, Nolan, Smith (Butt 49), Gutierrez, Harewood (Ranger 66), Ameobi (Pancrate 83).

Man of the Match: Fabricio Coloccini

Gledalaca: 49.644 ( rekord Championship-a. U loži Ashley & Derek)

Sudija: Kevin Friend ( hvala prijatelju)

P.S.
Deset bodova ispred WBA (utakmica manje) i Forest-a. Nije loše. Imamo 49. bodova. Kalkulacije su da nam još 40 fali za direktan povratak u Premier League, mada neki tvrde da nam je dosta i još 11-12 pobeda. Sledeći meč igramo u gostima sa Sheffield Wensday-om. To moramo da dobijemo.

[ Generalna ] 17 Decembar, 2009 12:39

NEWCASTLE  UNITED  -  MIDDLESBROUGH

Newcastle United u nedelju dočekuje ekipu Gordon Strachan-a, Middlesbrough. Meč se igra na St. James' Park-u sa početkom u 1pm (GMT).

NUFC: Andy Carroll neće biti u timu zbog suspenzije (peti žuti karton), dok su Joey Barton i Haris Vučkić još uvek povređeni. Zurab-ov period pozajmice je istekao i on se vratio u Blackburn Rovers.

1983/84 won 3-1 Beardsley, Keegan, McDermott

Meč DIREKTNO na SPORTKLUB + sa početkom u 14h (CET).

[ Generalna ] 12 Decembar, 2009 19:44

BARNSLEY  -  NEWCASTLE  UNITED  2 : 2

Uprkos tome što su dva puta vodili na Oakwell Ground-u, igrači Newcastle United-a se kući vraćaju sa samo jednim bodom u džepu. Newcastle United je poveo već u šestom minutu preko Kevin Nolan-a, njegovim desetim golom u sezoni. Pokušali su igrači Barnsley-a da stignu do izjednačenja, ali su svrake odolele do kraja prvog poluvremena.

U drugi deo igre Barnsley je ušao nešto odlučnije, što im je donelo izjednačenje već u 52. minutu. Strelac za Barnsley bio je Emil Hallfredson.Newcastle United i drugi put na utakmici stiže do vođstva, ovoga puta preko Marlon Harewood-a, u 78. minutu. Činilo se tada da sva tri boda odlaze na St James' Park. Ali da ne bude tako, pobrinuo se u 87. minutu meča Bobby Hassell, izjednačivši rezultat na konačnih 2:2.

Chris Hughton je na teren Oakwell Ground-a izveo sledećih XI: Harper, Ryan Taylor, Steven Taylor, Coloccini, Jose Enrique, Pancrate), Smith, Butt, Gutierrez, Nolan, Carroll.

Već u šestom minutu na sjanju dijagonalu sa svoje polovine Ryan Taylor-a, u šsnaestercu gostiju,najbolje se snalazi Kevin Nolan. Naime, Nolan je kao furija uleteo u box domaćih, lepo se oslobodio svog čuvara i mirno levom nogom poslao loptu pored golmana domaćih Luke Steele-a, za 0:1, minut 6. Sjajan start Newcastle United-a.

Nešto kasnije i Ryan Taylor pokušava udarcem sa preko trideset metara, ali ta lopta završava samo par santimetara iznad prečke gola Barnsley-a.

Newcastle United je na oom meči imao velikih problema u veznom redu, jer po krilima nisu dobro prodirali ni Jonas Gutierrez ni Fabrice Pancrate.

Do kraja poluvremena, Barnsley ima jednu priliku preko Colace-a, ali njemu Harper brani udarac.

Poluvreme: 0 : 1

U nastavku igre, Barnsley vrlo brzo, tačnije već u 52. minutu stiže do izjednačenja. Na vrlo dobar centaršut  Anderson De Silva-e na drugu stativu, sjajno se snašao Emil Hallfredson, koji je sa četiri metra bukvalno zakucao loptu pod prečku, za 1:1, minut 52.

Samo dva minuta kasnije, mogao je Newcastle ponovo do vođstva, ali je Carroll promašio dobru priliku.

U 69. minutu umesto Jonas Gutierrez-a, u igru ulazi Marlon Harewood.

Chris Hughton je pogodio sa izmenom, Marlon Harewood u 78. minutu donosi novu prednost Newcastle-u. Na dugaćku loptu Harper-a, sjajno je na oko dvadesetak metara od gola domaćih skočio Andy Carroll, prosledivši loptu glavom do Marlon Harewood-a. Tamnoputi igrač Newcastle-a, koristi svoju snagu u duelu i majstorkim potezom, desnom spoljnom, lobuje istrčalog golmana Barnsley-a, za 1:2, minut 78. Kakvo slavlje 7000 Toon Army, koji su se nalazili upravo iza tog gola. Stjuardi jedva uspevaju da ih zadrže da ne ulate u teren.

U 79 minutu, Chris Hughton pravi dvostruku izmenu. U igru umesto Jose Enrique i Fabrice Pancrate ubacuje Zurab Khizanishvili-a i Nile Ranger-a.

Međutim, Barnsley u 87. minutu stiže do izjednačenja. Posle kornera sa leve strane u buketu igrača u box-u gostiju, najbolje se snašao Bobby Hassell, koji glavom šalje loptu u mrežu, pored uspavane odbrane Newcastle.a, za 2:2, minut 87. Šteta.

U 93. minutu meča, poslednju priliku da donese pobedu Newcastle-u propustio je Ryan Taylor, koji nije bio precizan iz slobodnog udarca.

Konačan rezultat: 2 : 2

Sastav: Harper, Ryan Taylor, Steven Taylor, Coloccini, Jose Enrique (Khizanishvili 80), Pancrate (Ranger 79), Smith, Butt, Gutierrez (Harewood 69), Nolan, Carroll.

Man of the Match: Bobby Hassell

Sudija: Graham Salisbury

Gledalaca: 20,079 ( 7000 Toon Army + Mike Ashey u loži)

P.S.
Iako je Newcastle dva puta vodio, čini se da je rezultat od 2:2, ipak pravičan. Newcastle sada ima sedam bodova prednosti nad WBA, jer su i oni remizirali sa QPR rezultatom 2:2. Forest je pobedio u gostima i sada imamo "samo" deset bodova prednost nad trećeplasiranim Forest-om. Sledeći meč igramo na SJP-u protiv veoma lošeg Middlesborough-a. To treba da dobijemo.