[ Generalna ] 24 Avgust, 2007 16:32

I treća ovogodišnja meta Newcastle United-a završila je u Chelsea-u.Posle Steven Sidwell-a iz Reading-a i Tal Ben Haim-a iz Bolton-a koji su prešli u Chelsea i Juliano Belletti iz Barcelona-e je potpisao trogodišnji ugovor sa klubom iz London-a.

Deluje pomalo frustrirajuće,ali ako Nobby Solano ostane u klubu (iskreno se nadam da hoće)pored Carr-a i Geremi-a(koji takodje može da igra na poziciji desnog beka),nema razloga za brigu.

Medjutim,situacija oko transfera Abdoulaye Faye-a iz Bolton-a se iskomplikovala jer je manager Bolton-a Sammy Lee odlučio da pruži šansu Faye-u u subotu protiv Reading-a.

  

                       Juliano Belletti i Chelsea-ev sekretar David Barnard
[ Generalna ] 23 Avgust, 2007 18:53

Newcastle United će 29 avgusta izbaciti u prodaju novi treći dres za sezonu 2007/08.Model je bio novo pojačanje Jose Enrique Sanchez .

                  

[ Generalna ] 21 Avgust, 2007 14:41

Kako pišu The Sun i IcNewcastle , Sir Alex Ferguson je zainteresovan za dovodjenje Obafemi Martins-a u Manchester United.

Ferguson zna za klauzulu u ugovoru(13.miliona funti) i čini se da ako ponuda i stigne Martins-a niko neće zadržati na svom putu ka Manchester United-u.

Ferguson-u očajnički treba napadač posle povrede Rooney-a.Ferguson je prodao Alan Smith-a upravo Newcastle-u,dok Louis Saha igra veoma loše.

Pominje se još i povratak Andy Cole-a u Manchester United ?!? 

   

 

[ Generalna ] 21 Avgust, 2007 13:38

James Milner, England U-21 vs Romania(prijateljska),Ashton Gate, Bristol

Stephen Carr ,Denmark vs Republic of Ireland ,Aarhus (prijateljska)

Steven Taylor,Michael Owen,Alan Smith, England vs Germany,Wembley(prijateljska) 

Obafemi Martins , Macedonia v Nigeria ,Skopje(prijateljska)

David Rozehnal, Austria v Czech Republic , Vienna (prijateljska).

Geremi , Japan v Cameroon, Kyushu (prijateljska)

David Edgar ,Iceland v Canada ,Reykjavik (prijatelska)

Emre , Romania v Turkey , Bucharest (prijateljska),zar Emre nije povredjen???


 

[ Generalna ] 18 Avgust, 2007 22:07

Newcastle United - Aston Villa  0 : 0

Newcastle United-u je bila potrebna pobeda od dva gola razlike kako bi se vratio na čelo ali uprkos tome Newcastle je retko stavrao šanse tako da je meč završen rezultatom 0:0.

Sam Allardyce je izveo sledeći sastav:Harper, Carr, Rozehnal, Taylor, N'Zogbia, Smith, Butt, Geremi , Martins,Viduka, Milner 

Iz prvog dela treba izdvojiti šansu za Aston Villa-u Martin Laursen-a koji je glavom odlično šutirao ali samo do danas odličnog Harper-a.

U prvom delu Milner je volley-om pokušao da dovede Newcastle u vodjstvo ali je njegov udarac otišao preko prečke Villa-inog gola.

Iz prvog poluvremena vredi istaći i šansu koju je imao Alan Smith.

Naime,Smith je dobro šutirao na proigravanje Carr-a ali je lopta na putu do gola zakačila jednog igrača Villa-e.

Poluvreme: 0:0 

U nastavku je Newcastle imao najbolju priliku preko David Rozehnal-a,ali je Carson njegov udarac sjajno zasutavio.

63.minutu iz igre izlazi gotovo neprimetan Martins a ulazi Michael Owen.

 

Ni ta izmena nije popravila igru Newcastle-a tako da je Allardyce posegnuo i za drugom izmenom u 77.minutu.

Izašao je Mark Viduka a ušao Shola Ameobi.

 

Zatim se do kraja utakmice videlo nešto što je veoma teško objašnjivo a to je da

svi mi znamo da je Owen mnogo bolji igrač od Ameobi-a ali na terenu se Shola mnogo više trudi i delujeda je Newcastle jači sa njim u ekipi

nego sa Owen-om!!! 

 

Aston Villa je u drugom delu igre imala sjajnu priliku preko Stiliyan Petrov-a ali je Harper ponovo sjajno reagovao i meč se završio retultatom 0:0.

 

Kako izmene napadača nisu urodile plodom tako je Allardyce u poslednjem minutu 

u igru poslao debitanta Cacapa-u umesto Geremi-a,pojačavši tako odbranu. 

 

Konačan rezultat: 0:0 

 

Sastav:Harper, Carr, Rozehnal, Taylor, N'Zogbia, Smith, Butt, Geremi (Cacapa 90), Martins (Owen 63),Viduka (Ameobi 77), Milner.

Man of the match:Steven Harper

Gledalaca: 51,049

Sudija:Howard Webb