BAYER LEVERKUSEN  -  NEWCASTLE UNITED  2 : 2

Na prepunoj Bay Areni u Leverkusenu, domaći Bayer i Newcastle United odigrali su odličan meč koji je završio rezultatom 2:2.

U prvom poluvremenu Leverkusen mnogo bolji rival i stvarno je čudo kako je rezultat na poluvremenu glasio samo 1:0 za domaće. Međutim, Newcastle United nije loše odigrao nekoliko uvodnih minuta jer je preko Barnesa stvorio dve prilike ali nije postigao gol. I onda neobjašnjivo lopta se prepušta igračima Bayera koji su počeli da dominiraju terenom.

Leverkusen je poveo 1:0 u 13. minutu utakmice autogolom Bruna Guimaraesa kojeg je lopta pogodila posle udarca glavom Roberta Andricha, posle jednog kornera koji je poslat na dalju stativu.

Devet minuta kasnije Malick Thiaw ruši Patrika Schicka na ivici šesnaesterca, sudija Serdar prvo pokazuje na belu tačku ali uz pomoć VAR-a ispravlja svoju odluku i svira prekršaj van šesnaest metara.

Još jednu priliku je Bayer imao i to pred kraj poluvremena ali je Ramsdale uspeeo da odbrani udarac Ernestu Poku da bi u sudijskoj nadoknadi Ramsdale odbranio još jedan odličan udarac, ovoga puta Jarellu Quansahu.

U nastavku igre Newcastle United je bio mnogo bolji rival. 

Već u 51. minutu Anthony Gordon sa bele tačke izjednačuje rezultat na 1:1. Prethodno je golman domaćih Mark Flekken srušio Woltemadea u svom šesnaestercu. Ni žuti karton Flekken nije dobio iako je komotno mogao da dobije i crveni. Gordon šalje loptu u jednu a golmana domaćih u drugu stranu.

U 63. minutu Anthony Gordon udarcem sa distance pogađa stativu protivničkog gola.

U 74. minutu utakmice Gordon sa levog boka centrira na gostujući peterac gde je Lewis Miley najviši u skoku i glavom dovodi Svrake u vođstvo 1:2. Prvi gol Mileya u Ligi Šampiona, čime je postao najmlađi igrač Newcastle Uniteda koji je postigao gol u tom takmičenju.

U 81. minutu Malick Thiaw sa pet metara glavom upućuje udarac ali mu Mark Flekken nekako brani udarac da bi dva minuta kasnije i Jacob Murphy udarcem sa distance drmao stativu protivničkog gola ali lopta nije otišla u mrežu već se odbila u polje.

Na drugoj strani Ramsdale brani udarac Tellu da bi konačan rezultat 2:2 u 88. minutu utakmice postavio Alejandro Grimaldo. Gol koji nikoga na gostujućem sektoru nije iznenadio. Zaspala je odbrana Newcastle Uniteda. Sandro Tonali je mogao da odigra mnogo bolje. Lopta je bukvalno prošla pored njega bez njegove ikakve reakcije.

Neverovatno je kakve nam se stvari dešavaju u poslednjih desetak minuta igre kao i u sudijskoj nadoknadi, da jednostavno ne možemo da odbranimo gol.


Konačan rezultat: 2 : 2


NUFC: Ramsdale, Livramento, Thiaw, Burn, Hall, Tonali, Joelinton (L.Miley 60), Guimaraes, Barnes (Murphy 78), Woltemade (90+3), Gordon (Ramsey 90+3).
Subs n/u: Elanga, Ad.Harrison, A.Murphy, Schar, M.Thompson, Willock.

B04L: Flekken, Quansah, Andrich, Tapsoba, Arthur (Bade 90), Maza, Garcia, Grimaldo, Tillman (Echeverri 85), Schick (Kofane 46), Poku (Tella 71).
Subs n/u: Belocian, Ben Seghir, Blaswich, Lomb, Tape.

Gledalaca: 30,210 oko 1800 Toon Army

Sudija: Serdar Gözübüyük

P.S.
Posle šest mečeva imamo 10 bodova i nalazimo se na 12. mestu na tabeli Lige Šampiona. Šteta za dva prosuta boda jer bi sa njima bili na deobi šestog mesta.

Gore sam napisao da Eddie Howe zaista mora da poradi na tome da ekipa ne prima gol u poslednjih desetak minuta igre. Suviše mnogo bodova smo tako prosuli u Premier League a sad smo to počeli da radimo i u Ligi Šampiona.

U nedelju igramo protiv sunderlanda u gostima i bojim se da ako ne povedemo sa 0:2 da ćemo izgubIti meč ili nećemo pobediti.

 photo: dailymail