NEWCASTLE UNITED  -  CRYSTAL PALACE  1 : 2

Uprkos odličnom startu Newcastle Uniteda koji je meč otvorio golom već u drugom minutu utakmice kojeg je postigao Jonjo Shelvey, Newcastle United je pretrpeo novi poraz rezultatom 1:2, ovoga puta od Crystal Palacea.

Newcastle United dolazi u vođstvo posle samo 70 sekundi igre. Miggy Almiron je sa levog boka poslao centaršut do Calluma Wilsona koji divno loptu glavom spušta za Shelveya, koji udarcem sa ivice slova D pogađa desni donji ugao gola golmana Palacea Guaite za 1:0. Prvi ovosezonski premijerligaški gol Jonja Shelveya.

U devetom minutu utakmice Jeff Hendrick udarcem sa penaltika promašuje gostujući gol za nekoliko desetina centimetara. Deset minuta kasnije Callum Wilson škorpionskim udarcem petom sa pet metara prebacuje gostujući gol.

Međutim, Crystal Palace iz prvog udarca na gol postiže gol. U 21. minutu utakmice, udarcem sa preko 25 metara, Jairo Riedewald zakucava loptu u mrežu domaćih za 1:1. Lopta je na svom putu zakačila defanzivca domaćih Clarka i prevarila Darlowa.

Samo četiri minuta kasnije posle centaršuta sa desnog boka, najviši u protivničkom šesnaestercu bio je Gary Cahill, koji glavom sa sedam metara šalje loptu u mrežu domaćih za 1:2. Asistenciju upisuje odlični Eberechi Eze. Golu je prethodio pespotrebni faul Lewisa nad Ayewom.

Do kraja poluvremena Guaita je odbranio Fraseru udarac u situaciji jedan na jedan, dok je Almiron iz slobodnog udarca češao gornji deo prečke gostujućeg gola. Takođe i krivac za drugi gol gostuju Fabian Schar je prvo sa pet metara poslao udarac glavom, dok je nešto kasnije oprobao svoj udarac sa distance, ali u obe situacije nije bio precizan.

U nastavku igre Newcastle United je dominirao i imao daleko veći posed lopte u svojim nogama, ali je gostujući golman Guaita bio daleko manje zaposlen nego u prvom delu igre.

Steve Bruce je polovinom drugog poluvremena u igru uveo Saint-Maximina koji je u nekoliko navrata petljao sa loptom i gubio je. Jedino dobro što je omaleni Francuz stvorio na meču je bio jedan udarac koji mu je bio izblokiran.

Sa druge strane Townsend je imao priliku da zatrese mrežu svog bivšeg kluba u situaciji u kojoj je bilo teže promašiti nego pogoditi, ali Townsend je to uspeo.

Poslednju priliku na meču imao je rezervista Andy Carroll, ali njegov udarac glavom nije u sebi imao dovoljno snage da probije Guaitu, koji je loptu mirno uhvatio i Crystal Palace je na kišnom i vetrovitom St James' Parku slavio rezultatom 1:2.

Konačan rezultat: 1 : 2

NUFC: Darlow, Manquillo (Gayle 77), Clark (Carroll 89), Schar, Lewis, Hayden, Shelvey, Hendrick (Saint-Maximin 63), Almiron, Fraser, Wilson.
Subs n/u: Dubravka, Dummett, Krafth, M.Longstaff, Anderson, Joelinton.

CPFC: Guaita, Clyne, Cahill, Dann, van Aanholt, Riedewald (Kouyate 90+2), Milivojevic, J.Ayew, Eze, Zaha (Townsend 58), Batshuayi (Benteke 73).
Subs n/u: Butland, Mateta, Mitchell, Kelly.

Sudija: Darren England

Gledalaca: pred praznim tribinama zbog COVID-19 pandemije

P.S.
Uprkos dobroj igri u prvom delu igre, Newcastle United nije to materijalizovao drugim golom. Posle 22. utakmice imamo isto toliko bodova i nalazimo se na 16. mestu na tabeli Premier League. Imamo osam bodova više i dve utakmice više od Fulhama koji je prvi ispod crte.

U subotu na St James' Parku dočekujemo Southampton koji je sinoć izgubio od Manchester Uniteda rezultatom 9:0.