NEWCASTLE UNITED  -  MANCHESTER CITY  2 : 1

Samo nešto više od sat vremena pre početka meča, svi mediji u Engleskoj su objavili, da je Newcastle United postigao dogovor oko dovođenja Miguela Almirona za svih 21 milion funti. Ta vest kao da je digla iz pepela sve igrače u crno-belom.

Međutim, ako je i postojao neki plan igre, on se srušio posle samo 24 sekunde. Lopta je došla na desni bok do Sterlinga, koji je lagano ušao do slova D, centrirao loptu levom nogom na dalju stativu do Davida Silve, koji je glavom vraća na peterac, gde je Sergio Aguero iz voleja levom nogom šalje u mrežu za 0:1. Šok na St James' Parku. Možda je Silva napravio faul nad Dubravkom prilikom vraćanja lopte, jer je proklizao a Dubravka je pao preko njega, ali danas očajni sudija Paul Tierney nije dosudio ništa i City je poveo.

Gol Manchester Citya je probudio St James' Park i Toon Army su bili sve glasniji i glasniji.

Prvu priliku za Newcastle United imao je Ayoze Perez posle petnaestak minuta igre, kada je šutirao sa dvadesetak metara, ali njegov šut desnom nogom je završio pored desne stative golmana Citya Edersona.

U 22. minutu igre, Rondon grudima spušta loptu do Christiana Atsua koji šutira sa osamnaest metara, ali je njegov udarac izblokiran i lopta je otišla u korner.

Treba istaći da je sudija Tierney opravdano poništio gol Agueru, jer je De Bruyne loptu iz slobodnog udaraca poslao u šesnaesterac domaćih pre nego što je Tierney dao znak da se slobodan udarac izvede, iako je dve sekunde pre toga De Bruyneu pokazao pištaljku i da čeka njegov zvižduk za izvođenje prekida. De Bruyne je loptu brže bolje poslao u šesnaesterac domaćih, gde ju je Aguero velemajstorski poslao u mrežu domaćh, ali gol je opravdano poništen, dok je De Bruyne dobio žuti karton.

U 44. minutu utakmice David Silva je glavom sa pet metara pretio Svrakama, ali mu je udarac sa gol linije u polje izbacio Schar, tako da su gosti na poluvreme otišli sa prednošću od 0:1.

U nastavku igre prvu priliku ima City posle pet minuta igre, kada je Sane sa levog boka poslao upotrebljiv centaršut, ali tamo na tri metra od gola Sterling promašuje celu loptu i lopa odlazi u aut.

David Silva je nešto kasnije uputio udarac sa desetak metara, jako, levom nogom, ali Martin Dubravka mu brani udarac.

Tu negde oko 60. minuta igre, De Bruyne je napravio grub prekršaj nad Ritchiem. Ceo stadion je očekivao da De Bruyne dobije drugi žuti karton, odnosno crveni, ali tako nije hteo sudija Paul Tierney, koji je samo popričao sa Belgijancem. Rafa Benitez je besneo pored aut-linije dok se Guardiola hvatao za glavu, misleći da De Bruyne sigurno dobija crveni karton.

Samo dva minuta kasnije, Ayoze Perez takođe pravi grub prekršaj, ali i njemu sudija Paul Tierney oprašta drugi žuti karton, odnosno crveni, praveći kompenzaciju za prethodnu grešku.

Igrao se 66. minut igre, kada je Ritchie sa levog boka uputio centaršut u šesnaesterac gostiju. Tamo Fernandinho nije dobro loptu glavom izbio u polje i ona stiže do Haydena, koji je sa osamnaest metara glavom vraća ne osam metara. Tamo su se nalazili i Atsu i Rondon, ali je Salomon Rondon hvatao volej desnom nogom i lopta se od trave odbija u desne rašlje Edersonovog gola, za 1:1. Oh, kakvo slavlje na St James' Parku.

Gol je dao elan i polet domaćim igračima, koji su prosto leteli po terenu i bili na svakoj lopti. U 77. minutu igre, igrači u crno-belom su na polovini gostiju kidisali kao osice. Lopta je stigla do Fernandinha, koji je bio neoprezan i Sean Longstaff mu je oduzeo loptu a Brazilac je napravio prekršaj u svom šesnaestercu. Sudija Paul Tierney je pokazao na belu tačku. Zatim slede tri minuta prenemaganja golmana gostuju Edersona, koji je tražio da mu se koleno uvije, tako da je Matt Ritchie čekao čitava tri minuta da izvede jedanesterac. Ritchie je imao ceo grad Newcastle ali i grad Liverpool na svojim leđima. Ritchie je snažno izveo jedanesterac levom nogom, malo u levu Edersonovu stranu, koji ga je i pročitao, ali udarac je bio prejak i lopta se provukla ispod Edersonovog tela i završila u gostujućoj mreži za 2:1. Ludnica i delirijum na St James' Parku. Guradiola je u šoku gledao pomoćnika Artetu, dok je Matt Ritchie nogom lomio korner zastavicu.

Manchester City je mogao odmah da odgovori na gol domaćih iz slobodnog udarca kojeg je izveo rezervista Gundogan, ali je njegov udarac pogodio živi zid domaćih.

Do kraja meča igralo se još deset minuta i još svih pet sudijske nadoknade, ali City jednostavno nije znao da odgovori. Poslednju priliku gosti su imali iz kornera u 94. minutu igre, ali jedan njihov igrač je glavom loptu poslao na tribine i posle toga sudija Tierney je odsvirao kraj utakmice.


Konačan rezultat: 2 : 1


NUFC: Dubravka, Yedlin, Schar, Lascelles, Lejeune, Ritchie, Perez (Manquillo 90+1), Hayden, Longstaff, Atsu (Kenedy 87), Rondon.
Subs n/u: Woodman, Clark, Fernandez, Murphy, Roberts.

MCFC: Ederson, Danilo (Gundogan 83), Laporte, Stones, Walker, Silva, Fernandinho, De Bruyne (Silva 65), Sane (Jesus 73), Aguero, Sterling.
Subs n/u: Muric, Otamendi, Foden, Mahrez.

Sudija: Paul Tierney

Gledalaca: 50,861 (oko 3,000 gostujućih navijača. Mike Ashley nije bio na stadionu)

P.S.
Ovo može da nam priredi samo Newcastle United. Samo dan pre meča, neki novinari su između redova provlačili vest, da bi Benitez već u petak mogao da napusti klupu Newcastle Uniteda ako ne bude progresa u transfer politici. Sat vremena pre meča, objavljena je vest da Miguel Alimron stiže. Plan igre je bio da se ne primi brzi gol, što se upravo dogodilo, ali onda je inat proradio i na kraju se sve dobro završilo.

Posle 24 kola imamo 24 boda, odnosno pet bodova više od Cardiffa, koji je prvi ispod crte. Fulham se probudio pobedivši Brightona, tako da sada imaju 17 bodova, dok Huddersfield izgubio od Evertona. Večeras svoje mečeve igraju Crystal Palace i Southampton.

U subotu putujemo u London gde igramo na Wembleyu protiv Tottenhama.

photo: dailymail