LIVERPOOL  -  NEWCASTLE UNITED  2 : 0

Liverpool je onako sa pola snage, bez neke preterane i prevelike drame golovima Mohameda Salaha u 40. i Sadioa Manea u 55. minutu utakmice savladao Newcastle United rezultatom 2:0.

Prvu priliku na meču imao je Mane kojem je udarac izblokirao Lascelles, da bi nešto kasnije i Dummett izblokirao udarac Salahu.

Nešto kasnije lucidni Mohamed Salah je iz okreta šutirao sa petnaestak metara ali je lopta prošla pored desne stative Dubravkinog gola.

Posle jednog kornera Lovren je u dva navrata glavom pretio Svrakama, ali su njegovi udarci izblokirani, prvo od Dubravke a zatim i od Merina.

Sa druge strane svoj udarac sa osamnaest metara oprobao je Dwight Gayle ali je lopta otišla daleko preko gola Crvenih.

Igrao se 40. minut utakmice, kada je Jacob Murphy na polovini igrališta izgubio loptu. Ona stiže do brzonogog Oxlade-Chamberlaina koji je u pravom momentu dodaje do Mohameda Salaha, koji je lagano levom nogom Dubravki kroz noge šalje u mrežu Newcastle Uniteda za 1:0.

U 45. minutu prvog poluvremena Mohamed Diame je sa sedamnaest metara uputio udarac ga golu domaćih, ali je prelepom paradom loptu u korner izbacio domaći čuvar mreže Karius.

Kakvu takvu nadu da bi Svrake mogle da izvuku povoljan rezultat sa ove utakmice ugasio je Sadio Mane, koji je na asistenciju Firminoa lagano sa dvanaest metara loptu poslao u levi ugao Dubravkinog gola, za 2:0, minut 55.

Treba istaći da je Lascelles imao veoma loš dan jer je u poslednjim trenucima igre sa leđa na sedamnaest metara od svog gola oborio Salaha. Vrlo lako je to mogao da bude crveni karton, ali ne i za sudiju Grahama Scotta. Zbog te odluke, Klopp je besneo pored klupe za rezervne igrače.

Konačan rezultat: 2 : 0

NUFC: Dubravka, Yedlin, Lascelles, Lejeune, Dummett, Atsu, Merino (Hayden 73), Diame, Kenedy, Murphy (Perez 84), Gayle (Joselu 66).
Subs n/u: Darlow, Manquillo, Clark, Ritchie.

LFC: Karius, Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson, Oxlade-Chamberlain (Milner 79), Henderson, Can, Salah, Firmino (Matip 88), Mane (Lallana 74).
Subs n/u: Mignolet, Gomez, Moreno, Solanke.

Gledalaca: 53,287 (2,950 Toon Army)

Sudija: Graham Scott

P.S.
Ovaj meč što pre treba zaboraviti. Realno, ovde se nismo ni nadali bodovima. Mi našu šansu za opstanak u Premier League treba da tražimo u naredne dve utakmice koje igramo na St James' Parku i to protiv Southamptona i Huddersfielda. Ako na te dve utakmice ne pobedimo, šanse da ostanemo u Premier League će nam se svesti na minimu, jer će nas timovi koji su ispod nas prestići. Trenutno smo na 16. mestu sa 29 bodova, dva boda više i utakmicom više od Crystal Palacea koji je prvi ispod crte. Ispod njih je Stoke City sa istim brojem bodova, kao i već otpisani WBA sa svega 20 bodova.