[ Generalna
]
17 Septembar, 2016 18:33
NEWCASTLE UNITED - WOLVERHAPTON WANDERERS 0 : 2
Šok na prepunom St James' Park-u. Wolverhampton Wanderers je odneo ceo plen, pobedivši rezuzltatom 0:2.Da će nešto veliko da se desi na St James' Park-u najavio je igrač gostiju Carl Ikeme koji je glavom šutirao preko prečke Selsa posle jednog kornera.
Zatim se u samo tridesetak sekundi svašta dešavalo u šesnaestercu domaćih. Prvo je Lascelles izblokirao jedan udarac gostiju, pa je Sels neverovatno odbranio još jedan udarac, pa je u nastavku akcije Mbemba još jedan udarac izblokirao da bi igrač gostiju Jon Bodvarsson naposletku prebacio gol Selsa.
Na drugoj strani terena, prvu priliku za svrake imao je danas slabi Ayloze Perez, koji je sa trinaest metara dobro šutirao, ali mu je golman gostiju Ikemea krajnjim naporom odbranio udarac.
Prvi gol na meču pao je u 29. minutu utakmice, kada je Chancel Mbemba nespretnim auto-golom doveo Vukove u vođstvo od 0:1. Mbemba je na centaršut gostiju sa desnog boka od strane Bodvarssona glavom zatresao sopstvenu mrežu.
Do kraja poluvremena iz slobodnog udarca pretio je Romain Saiss, ali je Sels odbranio njegov udarac, tako da se na poluvreme otišlo rezultatom 0:1 za goste.
Na 0:2 povisio je Helder Costa u 62. minutu utakmice, prelepim i preciznim udarcem sa dvadesetak metara. Naime, Ayoze Perez je driblao na oko četrdesetak metara od svog gola, Costa mu je uzeo loptu, stuštio se ka golu Newcastle-a, namestio se i lako matirao Selsa.
Nedugo zatim, najbolji igrač na današnjoj utakmici Jon Bodvarsson je iz okreta sa petnaestak metara šutirao preko gola domaćih.
Dobru priliku da smanji rezultat imao je rezervista Aleksandar Mitrović, ali je on sa dvadesetak metara šutirao pravo u golmana gostiju Ikemea. Naime, Mitrović je mogao da bira stranu gde će šutirati, mogao je čak i da lobuje istrčalog golmana, ali se on odlučio na najlošiju varijantu šutirajući pravo u njega.
Loše veče Svraka zaokružio je Vurnon Anita u 87. minutu utakmice dobivši direktan crveni karton, zbog više neopreznog nego malicioznog starta nad jednim igračem gostiju.
Konačan rezultat: 0 : 2
NUFC: Sels, Anita, Dummett, Shelvey, Lascelles, Mbemba, Hayden (Mitrovic 63), Diame, Gayle, Perez, Ritchie (Atsu 63)
Subs n/u: Darlow, Clark, Yedlin, Gouffran, Colback.
WWFC: Ikeme, Doherty, Iorfa, Batth, Saiss, Borthwick -Jackson, Edwards, Oniangue, Costa (Mason 75), Bodvarsson (Coady 88), Brito Teixeira (Cavaleiro 71)
Sudija: Tim Robinson
Gledalaca: 52,117 (oko 3,200)
P.S.
Klasični Newcastle United. Prvo podigne nadu i očekivanja sopstvenih navijača visokom pobedom u gostima, da bi na St James' Park-u odigrao katastrofalno loše. Možda je i dobro što je usledio poraz da se igrači ne dignu previše u visine jer u Championshipu ima puno dobrih ekipa. Posle 8 odigranih kola imamo 15 bodova i nalazimo se na trećem mestu na tabeli Championshipa sa dva boda manje iza odličnog Norwich-a i sa četiri boda manje od još boljeg Huddersfield-a. Već u utorak igramo utakmicu League Cup-a upravo protiv Wolverhampton-a, dok sledeće subote idemo na Villa Park gde igramo protiv Aston Ville u Championshipu.
photo: nufc.co.uk