MANCHESTER  CITY  -  NEWCASTLE  UNITED  3 : 1

Uprkos prvom porazu, koji se dogodio tek u dvanaestom kolu Premier League, Newcastle United je ostavio pozitivan utisak na Etihad Stadium.

Veoma loših poslednjih četiri minuta prvog poluvremena, koštala su Newcastle United makar nerešenog rezultata.

Pre nego što je City načeo mrežu Newcastle-a, igralo se dosta mrno, bez puno prilika. City je stvorio dve, jednu preko Aguero-a, koji je sa distance oprobao udarac i drugu preko Balotelli-a, koji je glavom uputio udarac ka Krul-u a ovaj mu maestralno odbranio udarac.

Međutim, u 41. minutu, lopta posle udarca Yaya Toure-a u ruku pogađa Ryan Taylor-a koji se nalazio u svom petercu i sudija Chris Foy dosuđuje jedanesterac za City. Siguran izvođač sa bele tačke bio je Mario Balotelli, poslavši loptu u Krul-ov levi ugao, dok se golman Newcastle-a nije ni pomerio, za 1:0, minut 41.

Baš kada se činilo da će City na odmor otići sa minimalnom prednošću, Ryan Talyor greši u svom šesnaestercu, što koristi Micah Richard, koji udarcem sa desetak metara matira Krul-a za 2:0 minut 44.

Imao je Newcastle svoje prilike preko Demba Ba-e, ali je njegov vrlo dobar udarac odbranio City-ev čuvar mreže Joe Hart. Ta prilika se dogodila pri rezultatu 0:0 i ko zna šta bi bilo, da je Newcastle tada poveo?

Poluvreme: 2 : 0

U nastavku meča, Hamtem Ben Arfa je imao odličnu priliku, ali je posle udarac desnom nogom lopta odsela na stativi i odbila se u polje.

Coloccini je takođe imao priliku, kada je posle jednog kornera hvatao volej, ali lopta je otišla pored stative. Guthrie je imao jedan odličan prodor po levoj strani, kada je povratnom loptom pokušao da proigra jednog svog saigrača, ali je i ovoga puta Hart odlično reagovao.

Kraj balade dogodio se u 72. minutu, kada je Ben Arfa u svom šesnaetercu nespretno oborio Micah Richards-a, koji je pao, kao da ga je tenk udario od nazad a ne Hatem Ben Arfa.

Ovoga puta siguran sa bele tačke, bio je Sergiu Kun Aguero, koji je poslao loptu u jednu a Krul-a u drugu stranu, za 3:0, minut 72.

U 89. minutu, James Perch sjajno upošljava Ba-u, koji nije uspeo da savlada Joe Hart-a, ali u nastavku akcije, rezervista Dan Gosling sa tri metra ubacuje loptu u praznu mrežu, za konačnih 3:1, minut 89. Prvi gol Gosling-a u crno-belom dresu.

 

Konačan rezultat: 3 : 1


NUFC: Krul, Simpson, S.Taylor, Coloccini, R.Taylor, Sa.Ameobi (Gosling 79), Cabaye (Perch 85), Guthrie, Gutierrez, Ben Arfa (Lovenkrands 76), Ba.
Subs n/u: Elliot, Santon, Smith, Sh.Ameobi.

MCFC: Hart, Richards, Kompany, Lescott, Clichy, Milner, Nasri, De Jong, Y.Toure (Barry 84), Aguero (Johnson 76), Balotelli (Silva 69).
Subs n/u: Pantilimon, Kolarov, K.Toure, Dzeko.

Man of the Match: Micah Richards

Sudija: Chris Foy (jeftini penali dosuđeni za City)

Gledalaca: 47,408 (najveća poseta ikada na Etihad-u, uz 1700 Toon Army)

P.S.
Nije loše bilo. Jeftino smo poklonili pobedu City-u. Lepo je bilo videti da su se De Jong i Ben Arfa rukovali na početku meča. Posle ovog kola, Tottenham nas je pretekao na tabeli i mi smo skliznuli za jedno mesto. Trenutno smo četvrti. Zanimljivo je bilo videti i Steven Taylor-a, kojem je prokrvavio nos, pritom mu okrvavio i dres, pa je morao da obuče dres sa brojem 45 na leđima ali bez imena. Sledeći meč je u subotu, takođe u Manchester-u, ali na Old Trafford-u.

photo: imageshack.us