BIRMINGHAM CITY - NEWCASTLE UNITED 2 : 3
Newcastle United je u četvrtoj rundi FA Cupa snage odmerio sa liderom League One ekipom Birmingham Citya na kišnom i vlažnom St Andrew's stadionu i pobedio rezultatom 2:3.
Birmingham City je imao start iz snova jer je već u prvom minutu Ethan Laird uz pomoć Calluma Wilsona zakucao loptu u mrežu gostiju za 1:0.
Izjednačio je Joe Willock u 21. minutu utakmice ali tek posle intervencije pomoćnog sudije koji je signalizirao da je lopta posle Willockovog udarca prešla gol-liniju. Nije bilo VAR-a koji bi pokazao pravu sliku.
Na 1:2 povisuje crno bela devetka Callum Wilson udarcem sa dva metra posle bizarnih dešavanja u petercu domaćih gde je Will Osula sa metar loptom pogodio svoju nogu ali je Wilson bio skoncentrisan i loptu desnom nogom ubacio u gol.
Joe Willock nešto kasnije loptu sa pet metara ubacuje u protivničku mrežu ali se Willock ipak nalazio u ofsajdu i gol je poništen.
Na 2:2 izjednaluje japanac Tomoki Iwata spektakularnim golom desnom nogom sa dvadesetak metara, tako da se na poluvreme otišlo rezultatom 2:2.
U nastavku igre se više ležalo po travi nego što se igralo ali je Joe Willock golom sa pet metara u 82. minutu igre doneo pobedu Newcastle Unitedu rezultatom 2:3.
U devedesetom minutu igre Jacob Murphy je mogao da reši sve dileme oko pobednika ali je njegov udarac sa gol linije u korner izbacio jedan defanzivac domaćih.
Meč se igrao bukvalno do 115. minuta ali Newcastle United je odoleo i prošao u petu rundu FA Cupa.
Konačan rezultat: 2 : 3
NUFC: Pope, Livramento, Targett, Burn (Schar 55), Krafth, Guimaraes (Tonali 46), Longstaff, Willock, L.Miley, Osula (Isak 104), Wilson (J.Murphy 55).
Subs n/u: Dubravka, Hall, Neave, Ruddy, Trippier.
BCFC: Peacock-Farrell, Laird, Cochrane, Klarer, Davies, Iwata (Hanley 84), Leonard (Willumsson 62), Wright (Bielik 77), Dowell, Anderson (May 76), Stansfield (Dykes 77).
Subs n/u: Allsop, Harris, Jutkiewicz, Sampsted.
Gledalaca: 27,994 oko 5,000 Toon Army.
Sudija: Matthew Donohue - potpuno izgubio kontrolu na meču
P.S.
Bez obzira što je Howe promenio gotovo ceo tim, mnogi su odigrali vrlo dobro na veoma lođem i klizavom terenu u užasnim uslovima na stadionu koji je zakucan u sedamdesete godine prošlog veka. Bilo je par grešaka ali i nekoliko sudijskih grešaka. Ulazak Tonalija u nastavku igre je doprineo mnogo boljoj igri Newcastle Uniteda.
U narednoj rundi FA Cupa ćemo igrati protiv Brightona na St James' Parku a u okviru Premier League u subotu potujemo u Manchester gde igramo protiv Manchester Citya.
photo: dailymail