PARIS SAINT-GERMAIN - NEWCASTLE UNITED 1 : 1
Newcastle United je na Parku prinčeva golom Alexandera Isaka iz prvog poluvremena vodio protiv Paris Saint-Germaina 0:1 sve do 95. minuta kada je sudija Szymon Marciniak uz pomoć VAR-a dosudio jedanesterac za PSG koji naravno nije postojao.
Lopta je u šesnaestercu gostiju prvo pogodila u grudi, pa zatim i u ruku Tina Livramenta. Sudija u VAR sobi Tomasz Kwiatkowsk je zvao glavnog sudiju Marciniaka da pogleda snimak i ovaj je na opšte zaprepašćenje svih navijača Newcastle Uniteda dosudio jedanesterac za PSG kojeg je Kylian Mbappe u 98. minutu pretvorio u gol za konačnih 1:1.
PSG je dobro otvorio meč i već u četvrtom minutu je Fabian Ruiz sa devet metara prebacio gostujući gol. Pet minuta kasnije Kylian Mbappe sa pet metara pokušava atraktivno petom da savlada Nicka Popea ali mu ovaj nogama brani udarac.
Sa druge strane u dvanaestom minutu utakmice Alexander Isak je sa šest metara bio neprecizan, prebacivši gol domaćih.
Igrao se 24. minut kada je Tino Livramento napravio dar mar odbrani gostiju, nanizavši na liniji šesnaesterca nekoliko domaćih igrača. U pravom momentu je gurnuo loptu do Miguela Almirona koji je sa sedamnaest metara upućuje ka golmanu domaćih Donnarummi. Čuvar mreže PSG-a loše reaguje, izbija loptu ispred sebe na pet metara od svog gola, na koju natrčava Alexander Isak koji je levom nogom šalje u praznu za 0:1 za Newcastle United na Parku Prinčeva protiv PSG-a. Ludilo...
Šest minuta kasnije Ousmane Dembélé je pokušao levom nogom sa četrnaest metara ali Nick Pope mu brani udarac. Isti igrač je u sudijskoj nadoknadi uputio udarac ka golu Newcastle Uniteda ali je on izblokiran od strane Schara.
U nastavku igre posle 11 minuta igre Mbappe pokušava atraktivno sa desetak metara makazicama ali nije bio precizan. U 66. minutu rezervista Bradley Barcola ima dobru priliku sa pet metara ali Nick Pope mu čudesno brani udarac.
Isti igrač je imao priliku i minut kasnije ali je ovoga puta šutirao pored gostujućeg gola.
U 69. minutu Hakimi je posle duela sa Gordonom pao u šesnaestercu Newcastle Uniteda. VAR je proveravao tu situaciju ali penala nije bilo.
Osam minuta pre isteka regularnih 90 minuta, Dembele promašuje sa pet metara, dok je Mbappe u 87. minutu iz dva navrata pokušao da savlada Popea ali nije uspeo u tome.
Glavni sudija meča Szymon Marciniak je meč produžio za misterioznih osam minuta i u petom minutu nadoknade lopta u šesnaestercu gostiju Tina Livramenta pogađa u grudi pa u ruku i sudija iz VAR sobe Tomasz Kwiatkowski poziva glavnog sudiju Marciniaka da spornu situaciju pogleda preko monitora. Ništa tu nije bilo sporno jer po pravilima fudbalske igre kada lopta pogodi u neki deo tela pa u ruku igrača koji je u svom šesnaestercu to nije jedanesterac. Međutim, Marciniak je pokazao na belu tačku. Kylian Mbappé je preuzeo odgvoronost na sebe i pogodio za konačnih 1:1. Sramna odluka, sramno suđenje za najodvratniji klub na kugli zemaljskoj.
Konačan rezultat: 1 : 1
NUFC: Pope, Trippier, Schar, Lascelles, Livramento, Joelinton, L.Miley, Guimaraes, Almiron, Isak, Gordon.
Subs n/u: Dubravka, Karius, Dummett, Hall, Huntley, Ndiweni, Parkinson
PSG: Donnarumma, Hakimi, Skriniar, Pereira (Ramos 85), Hernadez, Ruiz, Ugarte (Vitinha 62), Lee (Asensio 82), Dembele, Kolo Muani (Barcola 62), Mbappe.
Subs n/u: Letellier, Mukiele, Soler, Tenas.
Gledalaca: 46,435 (2000 Toon Army)
Sudija: Szymon Marciniak (Poland)
VAR: Tomasz Kwiatkowski (Poland).
P.S.
Posle pet odigranih kola imamo pet bodova. Međutim, ako u poslednjem kolu na našem St James' Parku pobedimo AC Milan a PSG na gostovanju u Dortmundu ne pobedi Borusiju , Svrake idu u dalju fazu Lige Šampiona. Nama i remi protiv AC Milana odgovara jer time nastavljamo takmičenje u Ligi Evrope. Naravno, biće teško pobediti AC Milan ali mi se nadamo da to možemo i da uradimo.
Šteta za ovakav remi. Jeste PSG bio konkretniji na meču i možda je nerešan rezultat najpravedniji ishod ovog meča ali način na koji su oni došli do gola je sraman.
Sa druge strane svi igrači u crno-belim dresovima su izgarali dole na terenu. Preko 2000 Toon Army koji su bili na Parku Prinčeva su ih posle meča nagradili sa velikim aplauzom i pesmom.
U subotu u okviru Premier League na našem St James' Parku dočekujemo Manchester United.
photo: dailymail