Shola Ameobi je u meču protiv Fulham-a "zaradio" prelom jagodične kosti kao i frakturu vilice. Na njega je laktom naleteo Steve Sidwell. Neverovatno je to, da Sidwell za svoje delo nije dobio niti žuti karton.

Komentator Sky Sports-a Don Goodman je prenoseći meč izjavio da se to desilo slučajno i da Sidwell nije ni znao da je Shola blizu njega. Zamislite samo da se nešto slično desilo Barton-u. Mislim da bi bio suspendovan do kraja sezone.

Ova povreda će Ameobi-a odvojiti od terena najmanje osam nedelja.

[ Generalna ] 02 Februar, 2011 23:03

FULHAM  -  NEWCASTLE  UNITED  1 : 0

Fulham je na svom Craven Cottage-u slavio minimalnim rezultatom protiv Newcastle United-a. Jedini gol postigao je bivši igrač Newcastle-a, Damien Duff u 67. minutu utakmice, što je bilo dovoljno da domaćin slavi rezultatom 1:0.

Alan Pardew je na teren Craven Cottage-a izveo isti sastav kao i protiv Tottenham-a: Harper, Simpson, Williamson, Coloccini, Jose Enrique, Barton, Nolan, Guthrie, Gutierrez, Best, Ameobi.

Newcastle United je na terenu delovao potpuno bezidejno. Vidi se da je odlazak Carroll-a totalno uzdrmao timski duh. Ostali smo sa napadačima koji teško i retko daju golove. Ako se tome doda i povreda Ameobi-a (lom jagodične kosti) u 13. minutu meča (posle duela sa Sidwell-om), ne piše nam se dobro. Ameobi-a je u 13. minutu meča zamenio Nile Ranger, koji je daleko od kvaliteta potrebnih da bi se igralo u Premier League.

Fulham je prvu priliku imao posle 10 minuta igre, kada se u šesnaesetrcu Newcastle-a nisu najbolje snašli ni Dembele ni Dempsey.

Najbolju priliku za gol Newcastle je imao u 21. minutu, kada je posle slobodnog udarca kojeg je izveo Barton, Sidwell inteligentno preglavao loptu u korner.

Dva Danny-a u redovima Newcastle-a, Simpson i Guthrie su dobili žute kartone u prvom delu igre.

Poluvreme: 0 : 0

U nastavku igre, Fulham je pritisnuo. Damine Duff je propustio dve odlične prilike. Posebno dobra je bila druga, kada je Duff sa samo pet metara desnom nogom šutirao pored Haper-ovog gola.

Najbolju priliku Newcastle je imao preko Best-a, koji je glavom šutirao preko gola. Svima u mislima je bio, znate ko, koji bi to zakucao u mrežu. Sa druge strane i Fulham je pretio preko Dempsey-a, koji je levom nogom ugrožavao Harper-a.

I baš kada se činilo da će Newcastle uspostaviti terenski inicijativu, usledio je gol Duff-a. Danny Murphy je sjajnom loptom proigrao Duff-a, koji je izbegao offside zamku, bio jači u duelu od Jose Enrique-a, izašao jedan na jedan sa Harper-om i mirno desnom nogom loptu poslao pored golmana Newcastle-a za 1:0, minut 67. Prvi Duff-ov gol u sezoni. Usledilo je njegovo klasično ljubljenje grba. Treba napomenuti da je Mike Williamson zakasnio da izađe i napravi offside zamku. Ja zaista ne znam kako taj polovnjak uopšte igra u Premier League?

Dobru priliku za izjednačenje imao je Nile Ranger, koji je iz okreta šutirao sa pet metara, ali je Schwarzer njegov udarac ukrotio. U 72. minutu utakmice Pardew iz igre izvlači Leon Best-a, dok u istu šalje Peter Lovenkrands-a.

Mogao je Fulham i do ubedljivije pobede da je rezervista Gael Kakuta (na pozajmici iz Chelsea) bio malo prisebniji u dva navrata.

Konačan rezultat: 1 : 0

NUFC: Harper, Simpson, Williamson, Coloccini, Jose Enrique, Barton, Nolan, Guthrie, Gutierrez, Best (Lovenkrands 72), Ameobi (Ranger 13).

Fulham: Schwarzer, Pantsil, Hughes, Hangeland, Baird, Dempsey, Sidwell, Murphy (Gera 87), Duff (Davies 88), Andrew Johnson (Kakuta 71), Dembele.

Man of the Match
: Danny Murphey

Sudija
: Mike Jones

Gledalaca: 25,620 (preko 5000 Toon Army, koji se sjajno davali podršku svom timu)

P.S.
Posle 24 kola, nalazimo se na 10. mestu sa 30 bodova. Međutim, timovi iz donjeg dela tabele polako osvajaju bodove, tako da smo sada na samo šest bodova od mesta koje vodi u Championship. Možda se Mike Ashley ponovo preračunao, smatrajući da je 30 bodova 14 kola pre kraja prvenstva dovoljno za opstanak. Prodaja Carroll-a je verovali ili ne žestoko uzdramala sve stubove tima u Newcastle-u. Predstoji nam grčevita borba za opstanak...

[ Generalna ] 01 Februar, 2011 17:37

FULHAM  -  NEWCASTLE  UNITED

Posle burnog prelaznog roka u Newcastle United-u, svrake u sredu putuju u London na megdan Fulham-u. Meč se igra na Craven Cottage Stadium, sa početkom u 8pm (GMT).

NUFC: Povređeni su Alan Smith, Hatem Ben Arfa, Ryan Taylor, Steven Taylor i Dan Gosling. Cheik Tiote odrađuje treći i poslednji meč suspenzije zbog crvenog kartona.

[ Generalna ] 01 Februar, 2011 12:05

Sada već bivši napadač Newcastle United-a, Andy Carroll prešao je u Liverpool za 35 miliona funti. Kao i u Newcastle United-u, Carroll će u Liverpool-u nositi dres sa brojem 9 na leđima.

Među svim navijačima Newcastle United-a šok, neverica, tuga, bol, jad, bes...

U poslednjim satima prelaznog roka, odbijene su ponude Newcastle United-a za Bendtner-a, N’Zogbia-u i Crouch-a. Zanimljivo je da je Newcastle ponudio za N'Zogbia-u prvo 10 miliona, zatim i svih 12 miliona funti, ali je ponuda odbijena.