WEST BROMWICH ALBION - NEWCASTLE UNITED 4 : 2
Sudija James Linington (zapamtite ovo ime) je bukvalno skrojio rezultat. Prvo je prizanao gol Jonas Olsson-u, jer je lopta navodno prešla gol liniju, iako je Enrique bio na samoj crti i tu loptu izbio u polje. Doduše, gol je priznao, na intervenciju pomoćnog sudije. Sve ovo se dešavalo u ranoj fazi igre, tačnije u 17. minutu. Posle toga je svirao zaista tužan penal za WBA, posle duela Kadar-a i Bednar-a. Ceo stadion se smejao. Graham Dorrans je pogodio sa bele tačke za 2:0.
U drugi deo igre, Newcastle United je ušao znatno angažovanije i vrlo brzo postigao gol preko Andy Carroll-a za 2:1 u 62. minutu. Meč se potpuno otvorio, ali onda ponovo na scenu stupa sudija Linington, koji ne svira čist penal za Newcastle, ali odmah na drugoj strani svira penal za WBA. Isključio je i Ryan Taylor-a, koji nije ni imao žuti karton (dok penal nije bio za crveni). Ponovo Graham Dorrans izvodi penal za svoj tim, vrlo sigurno za 3:1, minut 72. Tad je već sve bilo gotovo. WBA stiže i do prednosti od 4:1, preko Jerome Thomas-a, dok je Andy Carroll smanjio, na podnošljivih, 4:2 u 90. minutu.
Kako započeti izveštaj sa ovog meča a ne opljuvati glavnog arbitra? To je gotovo nemoguće. Chris Hughton je izveo sledećih XI: Krul, Ryan Taylor, Jose Enrique, Smith, Coloccini, Kadar, Pancrate, Guthrie, Carroll, Nolan, Gutierrez.
U uvodnim minutama meča, klasično odmeravanje snaga oba tima. Međutim, sve se vrlo brzo promenilo, jer je glavni sudija meča, James Linington, želeo da bude glavni akter meča i centralna figura. U tome je u potpunosti uspeo.
Već u 17. minutu, posle jednog kornera, u box-u Newcastle-a, najbolje je skočio Jonas Olsson. Dobar udarac glavom, na gol crti Enrique petom loptu izbija u polje, međutim na zaprepašćenje svih na stadionu, prvo pomoćnik a zatim i glavni sudija priznaju gol, iako lopta nije celim obimom prešla gol-liniju. Igrači WBA se raduju, igrači Newcastle-a u šoku. Odluka se ne menja i rezultat je 1:0, minut 17.
Igralo se još nekih petnaestak minuta, kada je sudija Linington dosudio prvi od dva jedanesterca za WBA. Kadar i Bednar su vukli jedno drugog do šesnaesterca, i čim je Bednar i ušao u isti, tamo se isprevrtao kao da ga je neko streljao. Linington kao da je jedva to i čekao, mrtav ladan svira penal za WBA. Siguran je bio Graham Dorrans, šutiravši u Krul-ov donji levi ugao za 2:0, minut 31.
Do kraja poluvremena, Newcastle je nešto pokušao, ali nipta od svega.
Poluvreme: 2 : 0
U nastavku meča, Newcastle je konkretnije počeo. Već u 46. minutu, umesto indisponiranog Pancrate-a, u igru je ušao Shola Ameobi.
U 62. minutu meča, Newcastle preko Andy Carroll-a smanjuje na 2:1. Po levom krilu, odlično je probio Jonas, usledio je odličan centaršut za Carroll-a, koji se nalazio na dvanaest metara od gola WBA. Usledio je lep volley unutrašnjim delom stopala, lopta završava iza leđa Carson-u, za 2:1, minut 62. Tračak nade za Newcastle United.
Međutim, taj tračak nade nije dugo trajao, pre svega zahvaljujući sudiji Linington-u. Naime, Newcastle je imao napad, u šesnaestercu WBA nalazio se Ameobi. Na njega su startovala dva igrača domaćih, ovo je bio penal za primer, međutim Linington ništa ne svira. Sevnula je kontra domaćih, dok je Ameobi ležao povređen tamo. Carson je vikao na svoje igrače, da loptu izbace u aut, međutim, oni su se oglušili, jer na kraju krajeva, to i ne moraju da urade, jer je posao glavnog sudije da prekine meč, u ovakvim situacijama. Njemu naravno, to nije palo napamet, pustio je prednost. U šesnaestercu Newcastle-a, iznenada se našao Jerome Thomas. Njega navodno ruši Ryan Taylor i Livington svira i drugi penal za domaće. Igrači Newcastle-a ponovo u neverici. Ameobi-u se na drugoj strani ukazuje pomoć, situacija se donekle smiruje, ali Livington, ponovo stupa na scenu, pokazujući crveni karton Ryan Taylor-u. Užas. Ponovo Graham Dorrans izvodi penal za WBA i ponovo mu Krul čita stranu. Međutim, prejak je to udarac u donji levi ugao gola Krul-a, za 3:1, minut 72.
Četiri minuta kasnije, usledila je još jedna kontra WBA, sam je ostao Jerome Thomas, kojem nije bilo teško da sa par metara, loptu ubaci u praznu mrežu, za 4:1, minut 76.
U 79. i 81. minutu, Hughton pravi još dve izmene, kada iz igre izvlači povređenog Ameobi-a a u igru šalje Ranger-a, Umesto Guthrie-a u igru je ušao mladi Ryan Donaldson.
U 91. minutu, visoki poraz, posle sjajnog solo prodora, ublažava Andy Carroll, udarcem desnom spoljnom, sa dvanaest metara za konačnih 4:2. minut 91.
Konačan rezultat: 4 : 2
Sastav: Krul, Ryan Taylor, Jose Enrique, Smith, Coloccini, Kadar, Pancrate (Ameobi 46mins), [Ranger 79mins], Guthrie (Donaldson 81mins), Carroll, Nolan, Gutierrez.
Man of the Match i sudija: James Linington (mamlaz)
Gledalaca: 16,102 (preko 3000 Toon Army)
P.S.
Čudna tekma zaista. Sve mi liči da nekom iz FA Engleske zaista smetamo. Počelo je pilićarenje protiv nas i u CCC i u FA Cup-u. Čak su i igrači WBA ostali u čudu posle nekoliko odluka ovog mamlaza od sudije.
1. Prvi gol WBA je bio veoma sumnjiv, lopta verovatno nije cela prešla gol-liniju a pomoćnik je mahao, dok je ovaj mamlaz od glavnog sudije to i prihvatio i 1:0 za WBA.
2. Penal koji je sviran za WBA je čista lakrdija. Bednar je bio u duelu sa Kadar-om, nešto su se kao gurali i ovaj je na tri metra od šesnesterca počeo da pada, isprevrtao se u šesnaest i ovaj mamlaz je jedva čekao da svira penal. To je 2:0.
3. Čim smo počeli dobro da igramo i Carroll je smanjio na 2:1, imali smo priliku gde je Ryan Taylor pogodio nekog u ruku u njihovom box-u a ovaj mamlaz naravno nije svirao penal.
4. Ameobi je imao loptu u šesnaestercu WBA, dva igrača su ga bukvalno saplela, on je pao (pritom je povredio i rame) ovaj mamlaz naravno nije svirao penal, pustio je da se akcija nastavi. Sledi kontra i Ryan Taylor navodno ruši Thomas-a iz WBA. Ovaj mamlaz svira još jedan penal za WBA. Strasti se smiruju a mamlaz vadi crveni karton i kažnjava Ryan Taylor-a sa tom bojom. SRAMOTA !!! To je 3:1 za domaće, koji su par minuta kasnije dali i još jedan za 4:1.
Šta se još dešavalo? Prilikom ulaska igrača kojim je ukazivana pomoć u igru, oni su dužni da se jave glavnom sudiji i da glavni sudija da dozvolu da se oni vrate na teren. To pravilo na današnjoj utakmici uopšte nije poštovano, jer ga taj mamlaz od glavnog sudije nije primenjivao.
Ne znam, zaista nisam neki pobornik nekih teorija zavera, ali ....
Ostaje nam samo Championship. Prednost od 10-12 bodova se istopila i sada nam konkurenti ozbiljno duvaju u vrat. Razmak je samo tri boda ispred Forest-a (iako imamo i utakmicu manje od njih) i šest ispred WBA. Moramo da počnemo da pobeđujemo. Ušli smo u neku čudnu kolotečinu, gde smo u poslednjih nekoliko utakmica doživeli samo jedan poraz (ovaj danas) ali smo čak četiri-pet puta remizirali i samo jednom pobedili (treće kolo FA Cup-a, Plymouth, rezultatom 3-0). Sledeći meč je već u sredu protiv Crystal Palace-a na SJP-u. Moramo dobiti!!!