[ Generalna ] 15 Jul, 2020 21:53

NEWCASTLE  UNITED  -  TOTTENHAM HOTSPUR  1 : 3

Uprkos tome što Newcastle United nije igrao loše, ekipa Tottenhama je lako izašla na kraj sa Svrakama i na St James' Parku pobedila rezultatom 1:3. Ujedno, ovo je bila prva premijerligaška pobeda za Josea Mourinha na St James' Parku.

U uvodnim minutima igre, tačnije u šestom minutu, Miggy Almiron je pokušao udarcem sa petnaestak metara levom nogom, ali njegov udarac je glavom izblokirao Sanchez i lopta je otišla u korner.

Posle 16 minuta igre Matt Ritchie je perfektnim centaršutem desnom nogom sa pozicije levog krila pronašao Shelveya u šesnaestercu gostiju, ali Shelveyev udarac glavom sa osam metara je završio preko gostujućeg gola. Morao je Shelvey mnogo bolje da reaguje u ovoj situaciji.

Deset minuta kasnije Allan Saint-Maximin je takođe pokušao da savlada LLorisa udarcem sa dvadesetak metara, iskosa sa desne strane terena i to desnom spoljnom, ali udarac nije bio dovoljno jak da savlada Llorisa.

Tottenham je prvi put pripretio u 27. minutu utakmice i odmah postigao gol. Naime, Schar koji je danas bio veoma slab je loptu izgubio u duelu sa Mourom, koji ju je prosledio do Lo Celsa, koji je dodaje do Son Heung-Mina. Son se lepo namestio na udarac desnom nogom sa dvanaest metara. Lopta prolazi kroz noge Yedlinu i završava u mreži pored desne stative Dubravkinog gola, za 0:1.

Samo dva minuta kasnije Son pun samopouzdanja pokušava udarcem desnom nogom sa trideset metara da savlada Dubravku. Lopta je na svom putu do gola zakačila Krafhta i umalo završila u gornjem levom uglu Dubravkinog gola. Međutim, naš Slovak je bio budan i loptu prelepom odbranom izbacio u korner.

Do kraja poluvremena Newcastle United je stvorio još dve prilike. Prvu kada je Saint-Maximin lukavo šutirao desnom nogom sa šesnaest metara, ali Lloris je njegov udarac po zemlji izbacio u korner i drugu kada, je na centaršut sa desnog boka od strane Shelveya Dwight Gayle sa šest metara uputio udarac glavom ka gostujućem golu, ali nažalost, lopta pogađa desnu stativu Llorisovog gola i odbija se u polje.

U nastavku igre u 56. minutu utkmice Matt Ritchie topovskim udarcem levom nogom iz gostujućeg šesnaesterca, sa petnaestak metara iskosa sa leve strane terena pogađa levu malu mrežu gostujućeg gola za 1:1. Prelep gol Ritchiea.

Međutim, samo četiri minuta kasnije Bergwijn sa desnog boka u šesnaestercu domaćih pronalazi Harry Kanea, koji je umakao pažnji očajnom Krafthu. Kane se na petercu samo poklonio i glavom poslao loptu u mrežu domaćih, za 1:2, minut 60. Ponovo jeftin gol koji Svrake primaju.

Dvanaest minuta kasnije rezervista Valentino Lazaro je oprobao svoj udarac desnom nogom sa dvanaestak metara iskosa sa desne strane terena, ali lopta odlazi u spoljni deo mreže Llorisovog gola.

Igrao se devedeseti minut kada je Erik Lamela posle jednog kontra napada u šesnaestercu domaćih izvrteo Kraftha kao kikiriki. Usledio je Lamelin udarac sa pet metara, međutim Dubravka mu brani udarac odbivši loptu na pet metara na koju natrčava Harry Kane, koji se ponovo poklanja i glavom je šalje u praznu mrežu, za konačnih 1:3.

Do kraja meče Fabian Schar je "zaradio" povredu ramena.

Konačan rezultat: 1 : 3

NUFC: Dubravka, Krafth, Schar, Fernandez, Yedlin (Lazaro 55), Bentaleb (M Longstaff 86), Shelvey, Ritchie, Gayle (Joelinton 69), Saint-Maximin, Almiron.
Subs n/u: Muto, Manquillo, Darlow, Atsu, Allan, Young.

THFC: Lloris, Aurier, D Sanchez, Alderweireld, Davies, Sissoko, Lo Celso (Lamela 62), Winks, Lucas Moura (Bergwijn 57), Kane (Vertonghen 90+1), Son Heung-Min.
Subs n/u: R. Sessegnon, Gazzaniga, Skipp, Carvalho Fernandes, Tanganga, White.

Sudija: David Coote

Gledalaca: prazne tribine zbog COVID-19 pandemije

P.S.
Mnoge utakmice u ovom prvenstvu smo dobili kada smo igrali daleko lošije nego na ovoj utakmici. Danas smo igrali sasvim dobro a izgubili. Sreća je što smo opstanak osigurali nekoliko kola pre kraja prvenstva. Sve naše oči su usmerene ka prodaji kluba.

Posle 36 odigranih utakmica trenutno smo na 13. mestu sa sakupljena 43 boda. U ponedeljak putujemo u Brighton.

[ Generalna ] 14 Jul, 2020 18:37

Saudijska Arabija je danas ukinula prenošenje kanala beIN Sports na teritoriji svoje države. To može da znači sledeće:

1. Saudijci su dobili dozvolu od Premier League da kupe Newcastle United, pa sad žele da kupe i TV prava za prenošenje Premier League na teritoriji svoje zemlje.

2. Saudijci nisu dobili dozvolu od Premier League da kupe Newcastle United, pa se ovim činom svete Katarcima koji su vlasnici beIN Sports kanala.

[ Generalna ] 11 Jul, 2020 15:23

WATFORD  -  NEWCASTLE UNITED  2 : 1

Watford je iz dva sumnjiva jedanesterca u drugom delu igre koje je Troy Deeney pretvorio u golove preokrenuo rezultat iz prvog poluvremena i pobedio rezultatom 2:1.

Newcastle United je golom Dwighta Gayla u 23. minutu prvog poluvremena poveo 0:1.

Međutim, glavni sudija meča Craig Pawson je u drugom poluvremenu sa dva sumnjiva jedanesterca u 52. i 82. minutu "pogurao" Watford do pobede.

Suncem okupan Vicarage Road bio je sablasno prazan zbog COVID-19 pandemije. Svrake u narandžastim dresovima su prve pripretile preko Almirona u 11. minutu igre, kada je brzonogi Paragvajac šutirao levom nogom sa pet metara, ali mu udarac brani golman Stršljenova Foster.

Šest minuta kasnije, sa druge strane Danny Welbeck sa sedam metara hvata volej desnom, Dubravka brani udarac, ali lopta se od stative odbija na travu i kreće ka golu. Međutim, sa gol linije loptu u polje izbacuje Lascelles. Goal-line tehnologija je pokazala da lopta nije celim svojim obimom prešla gol liniju.

Igrao se 23. minut utakmice kada je Matt Ritchie izveo korner sa desnog boka. Na bližoj stativi najviši u skoku je bio Fede Fernandez koji je loptu glavom prosledio na dalju stativu. Na dva metra od gostujućeg gola Dwight Gayle levom nogom loptu šalje u praznu mrežu, za 0:1. Treći premijerligaški gol za Gayle ove sezone.

Desetak minuta pre kraja prvog poluvremena, divnu priliku za 0:2 imao je Allan Saint-Maximin, koji je pokušao desnom spoljnom da savlada Fostera, ali Foster mu nekako desnom nogom brani udarac.

Prvu priliku u nastavku igre propušta Dwight Gayle kada je hvatao polu-volej levom nogom sa desetak metara, ali je on loptu poslao preko prečke domaćeg gola.

Tada Watford kreće da igra. Već posle pet minuta igre Matt Ritchie u svom šesnaestercu desnim kolenom bukvalno dodiruje Femeniu. Ovaj pada kao da ga je puška pogodila i sudija Craig Pawson svira jedanesterac za domaće. Siguran izvođač sa bele tačke bio je Troy Deeney koji je šutirao jako po sredini gola, za 1:1, minut 52. Dubravka nije imao šanse.

Minut kasnije na drugoj strani Gayle pokušava felš udarcem desnom nogom sa dvadesetak metara da savlada Fostera, ali bio je to mlak udarac Gaylea i Foster mu je lako odbranio udarac.

U 57. minutu konfuzija u gostujućim redovima. Fernadez gubi loptu, ona stiže do Deeneya koji šutira sa četrnaest metara ali pravo u Dubravku.

Međutim, deset minuta pre kraja utakmice Manquillo u svom šesnaestercu nepotrebno rvačkim zahvatom ruši Sarra i sudija Craig Pawson ponovo pokazuje na belu tačku. Neverovatno. Protiv Newcastle Uniteda ove sezone nije sviran niti jedan penal a samo na ovoj utakmici su svirana dva. Ponovo je Troy Deeney šutirao jako po sredini gola i ponovo Dubravka nije imao šanse, tako da je rezultat u 82. minutu utakmice glasio 2:1 za Watford.

Do kraja meča rezultat se nije menjao.

Konačan rezultat 2 : 1

NUFC: Dubravka, Manquillo, Lascelles (Lazaro 87), Fernandez, Rose (Krafth 79), Schar, Shelvey, Saint-Maximin, Almiron, Ritchie (Joelinton 72), Gayle (Bentaleb 78).
Subs n/u: Darlow, Muto, Yedlin, Atsu, M. Longstaff.

WFC: Foster, Femenia, Kabasele, Dawson, Masina, Capoue, Hughes, Sarr, Doucoure, Welbeck (Gray 90+2), Deeney (Cleverley 85).S
Subs n/u: Gomes, Mariappa, Chalobah, Cathcart, Joao Pedro, Pussetto, Pereyra.

Sudija: Craig Pawson

Gledalaca: pred praznim tribinama zbog COVID-10 pandemije

P.S.
Tri kola pre kraja prvenstva nalazimo se na 13. mestu na tabeli Premier League sa 43 boda.

Čudno je to da su i West Ham i Watford i Bournemouth i Aston Villa pobedili svoje mečeve u ovom kolu. Takođe, na gotovo svim mečevima tih timova, osim na meču koji je odigrao West Ham je bilo puno čudnih sudijskih odluka koje su direktno išle na štetu protivničkih timova sa kojima su igrali i Watford i Bournemouth i Aston Villa. Kao da Premier League želi da se borba za opstanak rešava u poslednjem kolu.

Mi još uvek čekamo zeleno svetlo od strane Premier League za prodaju kluba. U sredu na St James' Parku dočekujemo Tottenham.

[ Generalna ] 08 Jul, 2020 21:21

MANCHESTER CITY  -  NEWCASTLE UNITED  5 : 0

Igrači Newcastle Uniteda čim vide tablu sa imenom grada Manchester, odmah vade belu zastavu. Ovoga puta su primili pet lakih komada od Manchester Citya.

Već posle 20 minuta igre City je vodio rezultatom 2:0 golovima Gabriela Jesusa i Ryada Mahreza.

U nastavku igre City dolazi do trećeg gola autogolom Fernandeza,  kojeg je Ritchie napucao loptom da bi četvrti gol za Građane postigao David Silva iz slobodnog udarca.

Sudbinu Svraka zapečatio je Raheem Sterling u sudijskoj nadoknadi.

U desetom minutu utakmice po levom boku su kombinovali Foden i David Silva. Lazaro je zakasnio da pokrije Silvu koji je imao dovoljno vremena da pošalje povratnu loptu do Gabriela Jesusa koji je mirno desnom nogom sa šest metara šalje u Dubravkinu mrežu, za 1:0.

U 21.minutu gotovo copy/paste akcija domaćih. Naime, ovoga puta po levom boku su kombinovali Silva, Foden i De Bryne koji je poslao povratnu loptu do Riyada Mahreza koji je sa osam metara šalje u Dubravkinu mrežu, za 2:0, Game Over.

Posle pola sata igre Fede Fernandez preti Građanima udarcem glavom, ali slab je to bio udarac za golmana domaćih Edersona.

U drugom poluvremenu ista priča. City napada, Newcastle se brani.

Prvu priliku za domaće imao je foden posle četiri minuta igre u drugom poluvremenu, ali je on je traljavo šutirao levom nogom sa četiri metra i lopta je otišla pored gostujućeg gola.

Igrao se 58. minut utakmice kada je Jesus ušao u šesnaesterac gostiju, ali negde oko penaltika Ritchie je želeo da mu loptu izbije u korner. Međutim, Ritchie nekako loptom pogađa Fernandeza i ona u završava u gostujućoj mreži za 3:0. Neverovatno...

U 65. minutu utakmice, baš ispred slova D, David Silva iz slobodnog udarca preciznim udarcem levom nogom pogađa Dubravkin desni ugao i dovodi svoj tim u vođstvo od 4:0. Ruku na srce, i živi zid nije bio najbolje postavljen.

Deset minuta kasnije Dubravka se donekle iskupio za primljeni gol iz slobdonog udarca, odbranivši Silvi udarac levom nogom sa desetak metara.

Tačku na i stavio je Raheem Sterling udarcem desnom nogom sa desetak metara u 91. minutu utakmice za konačnih 5:0.

Konačan rezultat: 5 : 0

MCFC: Ederson; Cancelo (Walker 46), Stones, Otamendi, Zinchenko; De Bruyne, Rodri (Gundogan 46), D Silva; Mahrez (Doyle), Jesus (Sterling 62), Foden (B Silva 62)
SUBS N/U: Bravo (GK); Laporte, Fernandinho, Eric Garcia

NUFC: Dubravka; Yedlin, Krafth (Atsu 84), Fernandez, Rose; Lazaro (Manquillo 66), Schar, Bentaleb, Ritchie (Muto 84); Shelvey (M Longstaff 67); Joelinton (Gayle 66)
SUBS N/U: Darlow (GK); Almiron, Allan, Young

Sudija: Andy Madley

Gledalaca: Prazan stadion zbog COVID-19 pandemije.

Posle 34 kola imamo 43 boda i nalazimo se na 13. mestu na tabeli Premier League. Matematički smo osigurali opstanak, tako da svi čekamo prodaju kluba, kako se više ovakvi rezultati ne bi događali. Nadamo se da će Premier League do kraja prvenstva odobriti prodaju. Do tada, već u subotu u gostima igramo sa Watfordom.

[ Generalna ] 05 Jul, 2020 18:40

NEWCASTLE UNITED -  WEST HAM UNITED  2 : 2

Newcastle United i West Ham United odigrali su jedan zanimljiv fudbalski meč na St James' parku.

Start iz snova imali su gosti koji su već u četvrtom minutu utakmice preko Michaila Antonia poveli 0:1. Sa desnog boka Jarrod Bowen je poslao loptu na peterac domaćih, gde je Lascelles pokušao loptu petom da izbaci u polje ali ju je promašio i ona stiže do Antonia. Ovaj se odlično snalazi šaljući loptu u desne rašlje Dubravkinog gola. Lascelles je morao mnogo bolje da reaguje.

Međutim, već u 17. minutu utakmice Miguel Almiron poravnava rezultat na 1:1. Sa desnog boka Emil Krafth je poslao povratnu loptu na peterac gostiju gde se nalazio Almiron, koji spretno loptu levom nogom šalje u gostujuću mrežu. Lepa akcija Svraka krunisana je novim Almironovim golom.

U dugom poluvremenu Čekićari stižu do 1:2 posle jednog kornera sa desnog boka u 65. minutu utakmice, kada je Tomas Souček bio najprisebniji i udarcem levom nogom sa pet metara savladao Dubravku. Bowenov korner je bio savršen. Na daljoj stativi najviši u skoku je bio Rice koji je glavom uputio loptu ka golu domaćih. Međutim, lopta pogađa prečku i odbija se tačno na nogu Součeku koji je šalje u mrežu domaćih. Ponovo loša odbrana Svraka.

Međutim, Svrake se nisu predavale i već u sledećem napadu postižu gol. Na ivici šesnaesterca kombinovali Jonjo Shelvey i Dwight Gayle, koji je dodao loptu do Shelveya kojem nije bilo teško da udarcem sa osam metara levom nogom zatrese protivničku mrežu za 2:2, minut 67. Gosti su tražili ofsajd poziciju za Gayla, ali je defanzivac Čekićara Pablo Fornals zakasnio da izađe, tako da je gol bio čist jao suza.

Do kraja meča golman Svraka Martin Dubravka se istakao jednom odličnom odbranom kada je odbranio udarac sa distance Yarmolenku.

Konačan rezultat: 2 : 2

NUFC: Dubravka, Krafth, Fernandez, Lascelles, Manquillo, Shelvey, Hayden (Bentaleb 43), Almiron, Joelinton (Carroll 81), Gayle (Ritchie 70), Saint-Maximin (Lazaro 69)

Subs n/u: Darlow, Schar, Yedlin, Rose, M.Longstaff.

WHU: Fabianski, Fredericks, Diop, Obgonna, Cresswell, Soucek, Rice, Bowen, Fornals (Yarmolenko 75), Lanzini (Noble 57), Antonio.

Subs n/u: Balbuena, Wilshere, Masuaku, Ajeti, Costa Silva, Randolph, Johnson

Gledalaca: prazan stadion zbog COVID-19 pandemije

Posle 33 kola imamo 43 boda i matematički smo osigurali opstanak u Premier League. Narednih pet kola možemo odigrati za svoju dušu. Već u sredu igramo sa Manchester Cityem u gostima. Nadamo se da će klub ubrzo biti i prodat.