[ Generalna ] 05 Novembar, 2011 23:01

NEWCASTLE  UNITED -  EVERTON  2 : 1

Newcastle United gazi. Nova žrtva je bila ekipa Everton-a, koju su crno-beli pobedili rezultatom 2:1.

Alan Pardew je na ponovo prepuni St James' Park izveo sledećih XI: Krul, Simpson, Coloccini, Steven Taylor, Ryan Taylor, Marveaux, Cabaye, Guthrie, Gutierrez, Best , Ba.

Prvu priliku na meču stvorio je Newcastle, kada je Simpson sa distance pripretio Howard-u. Sa druge strane i Everton je pretio preko Coleman-a.

Međutim, Newcastle United stiže do vođstva već u 12. minutu autogolom John Heitinga-e, koji je na odličan centaršut Simpson-a sa desnog boka loše reagovao i loptu sproveo u sopstvenu mrežu, za 0:1. Samo Bog sveti zna šta je u tim momentima mislio i šta je prolazilo kroz glavu golmanu Everton-a Tim Howard-u.

U 23. minutu, Everton stvara dobru priliku, posle koje je mladi Rodwell glavom pripretio Krul-u, ali ovaj mu brani udarac. Zatim i Saha ima odličnu priliku, ali njegov udarac završava visoko preko prečke.

Zatim sledi najlepši momenat u dosadašnjem delu sezone. Na 2:0 povisio je Ryan Taylor možda i golom decenije. Ryan je sa levog boka izveo aut, međutim, neko od igrača Everton-a nije loptu dobro izbacio i ona se vraća do njega. Ryan grudima loptu spušta na tlo, ona mu odskače za poluvolej. Usledila je bomba sa trideset metara, iskosa sa leve strane i lopta se od prečke odbija u malu mrežu pored leve stative gola golmana Howard-a, za 2:0, minut 29. Sjajan gol Ryan Taylor-a, koji je gol posvetio tek rođenom sinu. Na stadionu delirijum...dok John Carver gleda u Pardew-a i govori mu "What a F*cking Goal"!!!

Tri minuta kasnije Luis Saha pogađa stativu Krul-ovog gola, dok je u nastavku iste te akcije Drenthe pogodio samo spoljni deo mreže.

Ryan Taylor je još jednom mogao da se upiše u strelce kada je sa pozicije levog krila centrirao a lopta u čudnom luku pogodila prečku i nažalost, odbila se u polje a ne u gol.

U 38.minutu, Pardew je bio primoran da pravi prvu izmenu, jer je Cabaye osetio bol u preponi. Umesto njega u igru je ušao upravi bivši igrač Everton-a, Dan Gosling.

Međutim, kada se činilo da će Newcastle otići na odmor sa dva gola prednosti u drugoj minuti sudijske nadoknade, posle jednog kornera, Everton smanjuje rezultat na 2:1, preko Jack Rodwell-a, koji je glavom sa peterca matirao Krul-a. Totalno zasluženo.

Poluvreme: 2 : 1

U 53. minutu drugog poluvremena, sudija Andre Marriner je mogao mirne duše da pokaže na belu tačku, kada je Saha pogodio u ruku Gosling-a, koji se nalazio u svom šesnaestercu. Umesto penala, Everton je dobio samo korner.

Samo minut kasnije, Pardew ponovo pravi prinudnu izmenu, kada je takođe zbog povrede, igru morao da napusti Marveaux. Umesto njega u igru je ušao Sammy Ameobi.

Samo minut je bio potreban Sammy Ameobi-u da unese pometnju u odbranu Everton-a a sudija Marriner ovoga puta nije svirao jedanesterac, kada je Sammy u protivničkom šesnaestercu bio odgurnut s leđa od strane Hibbert-a.

Do kraja meča, Everton je pripretio preko Saha-e i preko rezervista Cahill-a i McFadden-a, ali Newcastle se ipak znalački odbranio, zabeleživši još jedan trijumf.

Konačan rezultat: 2 : 1

NUFC: Krul, Simpson, Coloccini, Steven Taylor, Ryan Taylor, Marveaux (Sammy Ameobi 54), Cabaye (Gosling 38), Guthrie, Gutierrez, Best (Ben Arfa 73), Ba.
Subs n/u: Elliot, Santon, Lovenkrands, Perch.

EFC: Howard, Hibbert (McFadden 81), Heitinga (Cahill 56), Jagielka, Baines, Coleman, Neville (Distin 41), Rodwell, Drenthe, Osman, Saha.
Subs n/u: Mucha, Bilyaletdinov, Stracqualursi, Barkley.

Man of the Match: Ryan Taylor

Sudija: Andre Marriner

Gledalaca: 50,671 (najveća poseta ove sezone)

P.S.

Posle jedanaestog kola i dalje smo na trećem mestu sa sakupljenih 25 bodova. Još uvek nemamo poraz u Premier League. Sledi dvonedeljna pauza zbog reprezentativnih obaveza i zatim dva teška gostovanja u Manchester-u (Man City, Man Utd). Svi predviđaju da ćemo tu doživeti prvi poraz, ali ova sezona je...znate već? Već su se mnoga čuda dešavala ove sezone, pa zašto i mi ne pokušamo da napravimo čudo i vratimo se sa ova dva gostovanja iz Manchestera neporaženi?

[ Generalna ] 04 Novembar, 2011 22:21

NEWCASTLE  UNITED  -  EVERTON

U jedanaestom kolu Premier League, Newcastle United na svom St James' Park-u dočekuje Everton. Meč se igra u subotu sa početkom u 12.45pm (GMT).

NUFC: Mike Williamson i Shola Ameobi su još uvek povređeni, Pod znakom pitanja je Cheik Tiote. Gabriel Obertan ima infekciju nožnog prsta koja će ga od terena odvojiti četiri nedelje, što širom otvara vrata Marveaux-u da se nađe u startnih XI.