[ Generalna ] 18 Jul, 2010 19:41

CARLISLE  UNITED  -  NEWCASTLE  UNITED  0 : 3

Newcastle United je na Brunton Park-u, lako izašao na kraj sa domaćinom Carlisle United-om, savladavši ga rezultatom 0:3. Golove za Newcastle United postigli su Leon Best u 47. minutu, Nile Ranger u 64. minutu i Haris Vučkić u 73. minutu. Međutim, iz igre je 81. minutu izašao Steven Taylor, koji je ovoga puta povredio rame.

Chris Hughton je na teren Brunton Park-a izveo sledećih XI: Harper, Tavernier, Enrique, Coloccini, Williamson, Nolan, Inman, Smith (c), Lovenkrands, Carroll, LuaLua.

Ova postava Newcastle United-a nije uspela da postigne gol. U prvih desetak minuta domaćin je bio bolje, stvorivši dve prilike.

Zatim Newcastle uspostavlja ravnotežu i sa par prilika preti domaćinima. Prilike su imali Andy Carroll, Peter Lovenkrands, Kazenga Lua-Lua i Kevin Nolan

Poluvreme: 0 : 0

U drugi deo igre Chris Hughton ubacuje potpuno novih XI igrača: Krul, R.Taylor, Ferguson, Perch, S.Taylor, Barton (c), Guthrie, Best, Routledge, Ranger, Vuckic

Već u 47. minutu Leon Best postiže svoj prvi gol u dresu Newcastle United-a. Na odlično dodavanje Routledge-a, Leon Best, zaobilazi golmana i sa pet metara loptu šalje u praznu mrežu, za 0:1, minut 47.

U 64. minutu Wayne Routledge sjajno prodire po desnoj strani, sledi povratna lopta na tri metra, gde se nalazio Nile Ranger, koji mirno petom loptu šalje u mrežu za 0:2, minut 64.

U 73. minutu Best je u ulozi asistenta, kada sa desne strane u šesnaestercu pronalazi Haris Vučkić-a, koji iz okreta, levom nogom šalje loptu u mrežu za 0:3. Prvi gol Haris Vučkić-a u dresu Newcastle United-a.

U 79. minutu, Steven Taylor se povredio. Umesto njega u igru je ušao Jeff Henderson.

Pet minuta pre kraja meča, Best je mogao još jednom da se upiše u strelce.

Konačan rezultat: 0 : 3

NUFC (prvo poluvreme): Harper, Tavernier, Enrique, Coloccini, Williamson, Nolan, Inman, Smith (c), Lovenkrands, Carroll, LuaLua.

NUFC (drugo poluvreme): Krul, R.Taylor, Ferguson, Perch, S.Taylor (J.Henderson 81), Barton (c), Guthrie, Best, Routledge, Ranger, Vuckic.

Sudija: Eddie Ilderton

Gledalaca: 7,412 (3000 Toon Army)

[ Generalna ] 15 Jul, 2010 20:20

CARLISLE  UNITED  -  NEWCASTLE  UNITED

Newcastle United svoju prvu predsedzonsku prijateljsku utakimcu igra na Brunton Park-u. Domaćin je League One ekipa Carlisle United-a. Meč se igra u subotu sa početkom u 1pm (GMT).

NUFC
: Chris Hughton ima na raspolaganju gotovo sve igrače. Povređen je jedino Danny Simpson, dok je Jonas Gutierrez dobio produženi godišnji odmor posle Svetskog prvenstva.

Novajlija James Perch očekuje da će debitovati u crno-belom dresu.

Newcastle je poslednji put na Brunton Park-u gostovao jula 2007. godine, kada je golom Nobby Solano-a remizirao rezultatom 1:1. Na toj utakmici Joey Barton je polomio metatarzalnu kost u stopalu, što ga je udaljilo od terena do oktobra iste godine.

Sastav je izgledao ovako: Harper (Krul), Carr (Bertram), Rozehnal (Huntington), Ramage (Francis), N’Zogbia, Dyer (Troisi), Barton (Lough), Solano, Butt (Geremi), Carroll, Martins (LuaLua).

[ Generalna ] 09 Jul, 2010 14:05

Newcastle United je održao svoj prvi trening u Irskoj u petak ujutru. Igrači se nalaze u Carton House trening kampu, pored Dublin-a.

Na treningu je bio i Leon Best, ali nije bilo Jonas Gutierrez-a, koji je dobio produženi odmor.

[ Generalna ] 06 Jul, 2010 15:28

Newcastle United je održao svoj prvi trening, juče (ponedeljak). Chris Hughton je pozdravio ekipu u Darsley Park-u. Međutim, već krajem ove nedelje, igrači se sele u Carton House trening kamp, pored Dublin-a u Irskoj.

Prošle godine je Newcastle United odseo u istom kampu u Irskoj, međutim ove godine nije zakazana niti jedna prijateljska utakmica u Irskoj. Direktno iz Carton Hous-a, Newcastle leti za Carlisle, gde će 17. jula na Brunton Park-u, odmeriti snage sa Carlisle United-om.

Na treningu su bili gotovo svi igrači. Čak je bio i Xisco, kao i oporavljeni Steven Taylor. Viđeni su i Kazenga Lua-Lua i Fraser Forster (koje očekuje pozajmica u neke od klubava u nižim ligama).

Na treningu se nije pojavio mladi Fabio Zamblera, koji je prošle godine bio na pozajmici u AS Roma-i, kao ni vezista Farskih Ostrva Jóan Símun Edmundsson. Nije bilo ni Jonas Gutierrez-a, kao ni Leon Best-a, koji su dobili produženi odmor zbog reprezentativnih obaveza.

[ Generalna ] 05 Jul, 2010 11:55

Newcastle United je uspeo da se dogovori sa Nottingham Forest-om oko obeštećenja za defanzivca James Perch-a. Veruje se da je visina transfera 1 milion funti.

James Perch je uspešno prošao medicinske preglede i sa Newcastle United-om potpisao ugovor na četiri godine.

Perch ima 24 godine i odigrao je 220 utakmica za Forest.